Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2022

ВИКЕНДИ НА КОПАОНИК

ВИКЕНДИ НА КОПАОНИК

Копаоник е најголемиот скијачки центар вo Србија и несомнено еден од најубавите центри во овој дел на Европа. Копаоник поседува неверојатен природен потенцијал од околу 200 сончеви и околу 160 денови под снежна покривка во текот на годината. Одлично уредените терени на скијачкиот центар Копаоник, со 62km  ски стази за алпско и нордиско скијање, како и сноуборд паркот кој е опремен по највисоки стандарди, со 450м вкупна должина на сноуборд стази, нудат неизмерно уживање на сите категории на скијачи, од почетници до професионалци, сноубордери, љубители на ноќно скијање и ски трчање.

 

ХОТЕЛИ ЈУНИОР / ТРАГ / КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ
 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 2 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

 Термини     

ХОТЕЛ ЈУНИОР

ВИЛА ТРАГ

АПАРТМАНИ

КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ

 05 - 07.02  

89 евра

119 евра

119 евра

12 - 14.02

89 евра

119 евра

125 евра

19 – 21.02

89 евра

119 евра

105 евра

26 – 28.02

89 евра

119 евра

105 евра

 

 

 

Хотел Јуниор – Брзече

Цената вклучува:
Сместување во хотел на база полупансион појадок и вечера шведска маса
хотелско осигурување, надворешен паркинг, Wi –FI, ски гардеробер, анимација за деца

Цената не е вклучува:
туристичка такса: возрасни 0.86 евра / деца од 07-15 год. 0.43 евра по лице по ден

Доплати:
прво дете од 0-6.99 год со двајца возрасни – Гратис на заедничко легло
второ дете од 0-6.99 год. плаќа 12 евра

 

Вила Траг – Брзече


Пакетот вклучува полупансион (појадок и вечера)
Паркинг пред вилата
WI-FI
Трансфер до ски центарот (распоред на рецепција)
Пакетот не вклучува:
туристичка такса 1 евро по лице на ден за возрасни / за деца од 07-14.99 0.5 евра на ден

 

НАПОМЕНИ:
Деца од 0-5.99 год Гратис
Деца од 5-11.99 год 50% попуст со двајца возрасни
3то и 4то возрасно лице во апартман 50% попуст, 4то и 5то возрасно лице во комфор апп 50% попуст,
5то и 6то возрасно лице во дуплекс апп 50% попуст

Хотел Краљеви Чардаци

Пакетот вкучува сместување во студиа и 1/4, 1/5, и 1/6 апартмани надвор од главната зграда.
Услугата е на база полупансион (појадок и вечера)
За користење на SPA цетарот има 15% попуст
Туристичка такса и осигурување не се вклучени во цена

Услови за деца:
Деца од 02-12 години плаќаат:
За период 05-07.02 34 евра по ноќевање
За период 12-14.02 36.5 евра по ноќевање
За период 19-22.02 и 26-28.02 25.5 евра по ноќевање

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: