Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2023

Вила Елени+ – Ипсос, Крф

Вила Елени+ – Ипсос, Крф

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вила ЕЛЕНИ – Ипсос/Пирги

Вилата Елени се наоѓа во мирниот дел на Ипсос, на 250 метри од плажата. Вилата е комплекс од три понови згради, со голем базен. Располага со двокреветни и трокреветни студија. Сите соби имаат поглед на базен и се распределни на високо приземје и прв кат. Сите соби имаат комплетно опремена мини кујна со решо, основен прибор за соодветниот број на лица, фрижидер, тоалет, ТВ и тераса. Вилата има интернет (чиј сигнал е најдобар кај барот, каде се наоѓа рутерот). За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност.

Базенот е достапен за гостите со бесплатна лежалка, а исто така има и бар. Постои можност за изнајмување на клима која се доплатува на лице место и изнесува 7 евра од ден.

GPS координати 39.70593024652262, 19.840154823210707

ТАБЕЛА И ЦЕНОВНИК:

Понудата е по лице за 7 ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 20€ по лице.
ПРОМО цените до 15.02. На овие цени не следува попуст за споен термин, ниту намалување за сопствен превоз.

 

7ноќи и превоз

Елени+ (базен)

Термин:

Тип соба

Редовна по лице

FIRST MINUTE

03.06-10.06

1/2
1/3

124€

104€

10.06–17.06

1/2
1/3

134€

114€

17.06-24.06

1/2
1/3

144

129€

24.06-01.07

1/2
1/3

164€

149€

01.07-08.07

1/2
1/3

184€

169€

08.07-15.07

1/2
1/3

204€

189€

15.07–22.07

1/2
1/3

214€

199€

22.07-29.07

1/2
 1/3

224€

209€

29.07-05.08

1/2
1/3

224€

209€

05.08-12.08

1/2
1/3

244€

219€

12.08-19.08

1/2
1/3

244€

219

19.08-26.08

1/2
 1/3

234€

189€

26.08-02.09

1/2
 1/3

184€

169€

02.09-09.09

1/2
1/3

164€

159€

09.09-16.09

1/2
 1/3

154€

139€

16.09-23.09

1/2
 1/3

134€

119€

23.09-30.09

1/2
 1/3

114€

104€

 НАПОМЕНИ:

 Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
• Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 20 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 1евро по соба на ден. Се плаќа во автобус.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 20евра за траект
• Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат
•За било каков отказ без разлика на условите во ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ, се задржува манипулативен трошок 10 евра по лице (административни трошоци кои настанале при правењето на резервацијата)

НАПОМЕНА: Вилите немаат приватен паркинг. Паркингот на целиот остров е бесплатен и има можност да се паркира на самите улици пред вилите, каде што има слободно место и не се заградуваат приватните имоти. 

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ побарајте понуди!!!!

Туристичката агенција Go Travel во соработка со нашиот партнер тур оператор на нашите патници им нуди единствена можност да го истражат и да уживаат во убавините на островот Крф. Преку нашиот претставник кој ќе биде задолжен за Вашиот престој таму, ќе имате прилика да се запознаете со убавините што ова место ги нуди.

Во наша организација имаме неколку излети кои дополнително ќе бидат објавени

Ви посакува убав одмор!