Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2023

Вила Зевс – Лето 2023

Вила Зевс – Лето 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вилата Зевс се наоѓа на 400метри од плажата во Ипсос, во мирниот дел на туристичкото место Пирги. Вилата Зевс е голем комплекс од два објекта кои се опкружени со природа, цвеќиња и зеленило, а во неговиот двор се наоѓа прекрасен базен и лежалки за гостите. Студијата располагаат со мини кујна, опремени со основен прибор, како и решо за готвење, телевизор, ви-фи интернет. Студијата располагаат и со клима уред кој може да се користи со доплата од 5 евра од ден во самата вила. Собите се наоѓаат на приземје и прв спрат, секое со сопствена тераса.
НАПОМЕНА: Вилата има 40 соби кои не се исти по структура, изглед и распоред. Сликите од галеријата се од информативен карактер за да се добие општ впечаток.

ТАБЕЛА И ЦЕНОВНИК:

Понудата е по лице за 7 ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 20€ по лице.
ПРОМО цените важат до 15.02. На овие цени не следува попуст за споен термин, ниту намалување за сопствен превоз.

7ноќи и превоз

Зевс (базен)

Термин:

Тип соба

Редовна по лице

FIRST MINUTE

27.05-03.06

1/2
1/3

99€

89€

03.06-10.06

1/2
1/3

119€

99€

10.06–17.06

1/2
1/3

129€

109€

17.06-24.06

1/2
1/3

139€

124€

24.06-01.07

1/2
1/3

159€

144€

01.07-08.07

1/2
1/3

179€

164€

08.07-15.07

1/2
1/3

199€

184€

15.07–22.07

1/2
1/3

209€

194€

22.07-29.07

1/2
 1/3

219€

204€

29.07-05.08

1/2
1/3

219€

204€

05.08-12.08

1/2
1/3

239€

214€

12.08-19.08

1/2
1/3

239€

214€

19.08-26.08

1/2
 1/3

229€

184€

26.08-02.09

1/2
 1/3

179€

164€

02.09-09.09

1/2
1/3

159€

154€

09.09-16.09

1/2
 1/3

149€

134€

16.09-23.09

1/2
 1/3

129€

114€

23.09-30.09

1/2
 1/3

109€

99€

НАПОМЕНИ:
 Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
• Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 20 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од
1евро по соба на ден. Се плаќа во автобус.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 20евра за траект
• Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
•За било каков отказ без разлика на условите во ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ, се задржува манипулативен трошок 10 евра по лице (административни трошоци кои настанале при правењето на резервацијата)

НАПОМЕНА: Вилите немаат приватен паркинг. Паркингот на целиот остров е бесплатен и има можност да се паркира на самите улици пред вилите

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ побарајте понуди!!!

Туристичката агенција во соработка со нашиот партнер тур оператор на нашите патници им нуди единствена можност да го истражат и да уживаат во убавините на островот Крф. Преку нашиот претставник кој ќе биде задолжен за Вашиот престој таму, ќе имате прилика да се запознаете со убавините што ова место ги нуди.

Во наша организација имаме неколку излети кои дополнително ќе бидат објавени

Ви посакуваме убав одмор