Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2022

Вила Меропи – Калитеа, Касандра, Халкидики

Вила Меропи – Калитеа, Касандра, Халкидики

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вила Меропи – Касандра

Вила Меропи се наоѓа на самата магистрала, во строгиот центар на Калитеа, веднаш до семафорите и  излегува на првата пешачка уличка. Не располага со паркинг, а најблиското место за паркирање е на 200м од самата вила.  Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стигнува преку улица или скали. Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница.

Сите соби се наоѓаат на прв спрат и се трокреветни, т.е еден дупли кревет и еден единечен, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, мал и тесен балкон без поглед, ТВ, клима без доплата и wi-fi.

GPS Координати: 40°4’31”N,23°26’52”E

 

ПРОМО АРАНЖМАНИ:

 

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст, во евра. Плаќањето е во денарска противвредност 1еур=62,00 мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

Првите две и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2022, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2022

 

МЕРОПИ КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Нокевања Triple Коментар
22.05-29.05.2022 7 89 Промо цени
29.05-05.06.2022 7 109 Промо цени
05.06-12.06.2022 7 149  
12.06-19.06.2022 7 199  
19.06-26.06.2022 7 249  
26.06-03.07.2022 7 309  
03.07-10.07.2022 7 329  
10.07-17.07.2022 7 389  
17.07-24.07.2022 7 389  
24.07-30.07.2022 7 389  
30.07-07.08.2022 7 389  
07.08-14.08.2022 7 389  
14.08-21.08.2022 7 349  
21.08-28.08.2022 7 309  
28.08-04.09.2022 7 279  
04.09-11.09.2022 7 189  
11.09-18.09.2022 7 129 Промо цени
18.09-25.09.2022 7 99 Промо цени

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Т.А. го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: