Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2023

Вила Мина Лукс – Лето 2023

Вила Мина Лукс – Лето 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вила „Мина Лукс“ се наоѓа на 150 метри од плажата и се состои од две згради. Вилата има базен со лежалки (бесплатно) и се состои од двокреветни студија и четврокреветни апартмани (дуплекси). Сите соби имаат мини кујна, фрижидер, решо, прибор за соодветниот број на лица, тоалет, ТВ, клима (со доплата по желба) и балкони кои гледаат према базенот, ви-фи интернет (агенцијата не сносува одговорност за брзината и квалитетот на истиот). Во некои од студијата постои можност за додавање на трет дополнителен кревет. За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност. Во дуплексите има две клими кои посебно се наплатуваат 5 евра од ден, по желба.

GPS координати: 39.706249420623905, 19.841539434566805

ТАБЕЛА И ЦЕНОВНИК:

Понудата е по лице за 7 ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 20€ по лице.
ПРОМО цените важат до 15.02. На овие цени не следува попуст за споен термин, ниту намалување за сопствен превоз.

 

7 ноќи и  превоз

ВИЛА МИНА ЛУКС (базен)

Термин:

ТИП СОБА

РЕДОВНА ПО ЛИЦЕ

FIRST MINUTE

03.06 – 10.06

1/4

119€

94€

1/3
1/2

129€

114€

10.06 – 17.06

1/4

129€

104€

1/3
1/2

139€

124€

17.06 – 24.06

1/4

139€

114€

1/3
1/2

149€

134€

24.06 – 01.07

1/4

159€

134€

1/3
1/2

169€

154€

01.07 – 08.07

1/4

179€

154€

1/3
1/2

189€

174€

08.07 – 14.07
(6 ноќи)

1/4

189€

164€

1/3
1/2

199€

184€

14.07 – 22.07

1/4

209€

184€

1/3
1/2

219€

184€

22.07 – 29.07

1/4

219€

194€

1/3
1/2

229€

214€

29.07 – 05.08

1/4

229€

194€

1/3
1/2

239€

214€

05.08 – 12.08

1/4

229€

204€

1/3
1/2

239€

224€

12.08 – 19.08

1/4

229€

204€

1/3
1/2

239€

224€

19.08 – 26.08

1/4

229€

174€

1/3
1/2

239€

194€

26.08 – 02.09

1/4

179€

154€

1/3
1/2

189€

174€

02.09 – 09.09

1/4

159€

144€

1/3
1/2

169€

154€

09.09 – 16.09

1/4

149€

124€

1/3
1/2

159€

144€

16.09 – 23.09

1/4

119€

104€

1/3
1/2

129€

124

 Се што е обележано соцрвено е распродадено

НАПОМЕНИ:
 Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
• Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 20 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од
1 евро по соба на ден. Се плаќа во автобус.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 20евра за траект
• Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени се на попуст не се одземаат
•За било каков отказ без разлика на условите во ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ, се задржува манипулативен трошок 10 евра по лице (административни трошоци кои настанале при правењето на резервацијата)

НАПОМЕНА: Вилите немаат приватен паркинг. Паркингот на целиот остров е бесплатен и има можност да се паркира на самите улици пред вилите, каде што има слободно место и не се заградуваат приватните имоти. 

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ побарајте понуди!!!

Туристичката агенција во соработка со нашиот партнер тур оператор на нашите патници им нуди единствена можност да го истражат и да уживаат во убавините на островот Крф. Преку нашиот претставник кој ќе биде задолжен за Вашиот престој таму, ќе имате прилика да се запознаете со убавините што ова место ги нуди.

Во наша организација имаме неколку излети кои дополнително ќе бидат објавени

Ви посакува убав одмор