Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2023

Вила “Argiri” – Скала Потамиа (Golden Beach)

Вила “Argiri” – Скала Потамиа (Golden Beach)

 

 

 

 

 

Област: Остров Тасос; Град: Скала Потамиа; Од море: на 5 минути од плажа;
 

Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата 7€).
Услуга: Наем на соба (Room Only);
Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;
Напуштање на собите: 10:00 часот по локално време;

 

Забелешка:
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Сите соби се опремени со: кујна, клима уред, ТВ,  Wi-Fi бесплатно

 

Vila Argiri - Skala Potamia (Golden Beach)

Цена по соба

на 5 минути од плажа

Термин

Услуга

Studio 1/2

Studio 1/2 +1

Studio 1/3

Studio 1/4

02.06 - 09.06.23

7 ноќевања

129 €

129 €

139 €

159 €

09.06 - 16.06.23

7 ноќевања

169 €

169 €

179 €

199 €

16.06 - 23.06.23

7 ноќевања

209 €

209 €

219 €

239 €

23.06 - 30.06.23

7 ноќевања

249 €

249 €

259 €

279 €

30.06 - 07.07.23

7 ноќевања

309 €

309 €

319 €

339 €

07.07 - 14.07.23

7 ноќевања

349 €

349 €

359 €

379 €

14.07 - 21.07.23

7 ноќевања

409 €

409 €

419 €

439 €

21.07 - 28.07.23

7 ноќевања

449 €

449 €

459 €

479 €

28.07 - 04.08.23

7 ноќевања

449 €

449 €

459 €

479 €

04.08 - 11.08.23

7 ноќевања

449 €

449 €

459 €

479 €

11.08 - 18.08.23

7 ноќевања

449 €

449 €

459 €

479 €

18.08 - 25.08.23

7 ноќевања

449 €

449 €

459 €

479 €

25.08 - 01.09.23

7 ноќевања

369 €

369 €

379 €

399 €

01.09 - 08.09.23

7 ноќевања

299 €

299 €

309 €

329 €

08.09 - 15.09.23

7 ноќевања

239 €

239 €

249 €

269 €

15.09 - 22.09.23

7 ноќевања

169 €

169 €

179 €

199 €

22.09 - 29.09.23

7 ноќевања

129 €

129 €

139 €

159 €

 

 

– 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба);

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Цените се изразени во еур за уплата во денарска противвредност 1€ = 62 мкд;

–  Во студиата дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;

–  Wifi – БЕСПЛАТНО;

– Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на – легла во Studioto);

– Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина, а за хигиенaта на – собата во текот на престојот се грижат самите гости;

– Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро по локално време

 

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– Клима – доплата 7€ на ден;

 

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата. 

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :

• Скопје 60€

• Штип 70€

• Велес 60 €

• Радовиш 70€

• Неготино 60€

• Струмица 70€

• Граничен премин 60€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години