Пребарување

Внесете клучни зборови:

8ми Декември 2020

ВРЊАЧКА БАЊА 8МИ ДЕКЕМВРИ

ВРЊАЧКА БАЊА 8МИ ДЕКЕМВРИ

 

 

 

 

 

Прв ден: 06.12.2020 (недела)
Состанок на групата наутро во 03.30 часот во Кавадарци, 05:00 во Скопје и 05:30 часот во Куманово и тргнување кон Врњачка Бања со попатни паузи за царински формалности и одмори. Пристигнување во Врњачка Бања  во претпладневните часови. Слободно време за разглед и прошетка низ центарот на Врњачка Бања, време за индивидуален ручек и слободни активности. Сместување на групата во хотел „Zepter 4*, во двокреветни соби, кој се наоѓа на извонредна локација  во строгиот центар на Врњачка Бања. Слободно попладне за индивидуални активности и користење на СПА центарот на хотелот (внатрешен базен, сауна,џакузи …). Вечера. Ноќевање.

Втор ден: 07.12.2020 (понеделник)
Појадок. По појадокот можност за користење на базенот со термална минерална вода во хотелот. Слободен ден за индивидуални активности и прошетка по познатата Променада, можност за шопинг во многуте продавници и посета на прочуениот пазар каде што можете да купите познати млечни производи од домашно потекло. Вечера. Ноќевање.

Трет ден: 08.12.2020 (вторник)
Појадок. Слободно време за прошетка и шопинг до тргнување. Одјавување од хотелот и заминување кон Македонија со попатна посета на Врање за прошетка, индивидуален ручек и шопинг. Пристигнување во вечерните часови.


Цена на аражманот : 119 евра


Во цената на аранжманот е вклучено:


Во цената не е вклучено:


Напомена: За реализација на ова патување потребни се минимум 30 патници.