Пребарување

Внесете клучни зборови:

Банско - Зима 2020/2021

Гранд Ројал 4* - Банско Early booking -15%

Гранд Ројал 4* - Банско
Early booking -15%

Капацитет: 6 Студија, 52 едноспални апартмани, 16 двоспални апартмани
Адреса: ул “Тодорини Очи” 3, 2770 Банско, Бугарија
ЛокацијаTodorini ochi 3, 2770 Bansko, Bulgaria
Растојание до ски-лифт 600 m, Година на изградба 2011
Хотелски капацитети:
Број на спратови 5, Лифт 2, Затворен базен 27 ° C (20 m), Wi-Fi, Средитни карти, Паркинг (FOC),
Храна и пијалоци:
Ресторани 1, Барови 2, Детско мени, Вегетаријанско мени, Услуга во соба, Винска визба
За деца:
Детски забавни програми, Детски базен 27 ° C, Детско креветче, Детска соба
Спорт:
Ски и сноуборд / школа , пинг-понг (€), Билјард, игра машини (€)
Грижа за тело:
Wellness центар, Фитнес, Сауна 2, Парна бања (€), Масажа, Џакузи
Хотелски карактеристики:
Превоз до ски- лифт/ хотел, Домашни миленици не е дозволено во хотелот, Секојдневно чистење на собите, Постелнина се менува (2-неделно), Крпари се менуваат (3-неделно), Козметички сет за во бања.


GRAND ROYALE 4* – Банско
www.grandroyale.bg
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА – период на престој од 04.01-10.04.2021 : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020 
10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2020
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 04.01-10.04.2021 | 5=4 за период на престој 01.12-23.12.2020 и 01.03-10.04.2021 
Попустите и бонусите може да се комбинираат, важат за ноќевање со појадок и полупансион.
Цени по лице за 1 ноќевање 24.12-03.01.2021 04.01-10.03.2021 01.12-23.12.2020
на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 11.03-10.04.2020
Студио 2+1                           62 €                             33 €                           29 €
Едноспален апартман 2+2                           64 €                             37 €                           31 €
Двоспален апартман  4+2                           60 €                             32 €                           27 €
Доплата за полупансион : возрасен – 10€, дете (3-12.99 год.) – 5€ 
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес,  релакс зона, паркинг, детски кат, ски гардеробер, интернет.
Дополнителни услови : 
▪ Дете до 2.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Дете од 3-12.99 год. на редовно легло во студио – 30% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден