Пребарување

Внесете клучни зборови:

Индивидуални патувања

ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА

ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА

 

 

 

 

 

Одморот во Доминиканската Република е мешавина од забавниот латино дух и опуштениот карипски стил на живот. Сплет од различни култури, порцелански бел песок, нишање на палми, треперење на веселите звуци на меренге кои лебдат во воздухот и ви создаваат чувство дека се наоѓате на некој тропски дијамант. Без разлика кој хотел ќе го одберете за ваш удобен престој, нема да побегнете од прекрасните плажи, ниту пак од сонцето кое резултира со топла клима и топла вода за капење преку цела година.

Запознајте една поинаква култура...

ОСТРОВОТ НА ВЕЧНОТО ЛЕТО ДОМИНИКАНА / ПУНТА КАНА

11дена / 9 ноќевања, со авион од Белград, 16-26/11/2020

Цената на патувањето е по лице во ЕУР плаќањето е во денарска противвредност

 

Сместување

 

Тип на соба

 

Услуга

Цена на аранжман по лице во двок. соба

16-25/11

Whala Bavaro 3*

Standard room

AI

1259 €

Vik Arena Blanca 4*

Superior room

AI

1499 €

Dreams Palm Beach Punta Cana 4*

Deluxe room

AI

1655 €

Barcelo Bavaro Palace 5*

Superior room

AI

1679 €

Nickelodeon Resort 5*

Nest suite

GI

/

Напомена: Еднокреветни и трокреветни соби се на барање.

Цената вклучува: Авио превоз на наведените релации, аеродромски такси, сместување во двокреветни стандарни соби на база СЕ ВКЛУЧЕНО, организација на патувањето. Конечниот износ на аеродромските такси се подложни на промени и се утврдуваат во моментот на издавање на авио картите најкасно 48 sчаса пред патувањето.

Цената НЕ вклучува: Меѓународно патничко осигурување, дополнителни трошоци. Услугата трансфер не е влезена во цената. Можеме да Ви понудиме индивидуален трансфер од 25€ по лице по правец.

Aвио превозот е калкулиран на база на најниската класа на авиокомпанијата AirFrance, на релација BEG-CDG-PUJ. Во зависност од расположливоста можно е да се реализира аранжман со доплата на следната слободна класа.