Пребарување

Внесете клучни зборови:

БОЖИЌ И НОВА ГОДИНА 2022

ДУБАИ-НОВА ГОДИНА ВО ГРАДОТ НА МОДЕРНОТО ВРЕМЕ 29.12.2021-05.01.2022

ДУБАИ-НОВА ГОДИНА ВО ГРАДОТ НА МОДЕРНОТО ВРЕМЕ
29.12.2021-05.01.2022

 

 

 

 

 

 

ДОЧЕКАЈТЕ ЈА НОВАТА ГОДИНА ВО ЕДНА ОД НАЈАТРАКТИВНИТЕ ДЕСТИНАЦИИ ВО СВЕТОТ!

ПРОГРАМА

1 ден 29.12.2021 СКОПЈЕ-ДУБАИ

Пријавување на аеродромот во Скопје 3 часа пред предивдениот лет кон Истанбул во 09:05 часот. Слетување во Истанбул во 12:40 часот локално време. Слободно време и можност за прошетка низ Истанбул или на еден од најголемите аеродроми во светот до 16:00 часот. Летот кон Дубаи е во 19:35 часот, слетувањето во 01:00 часот после полноќ. По завршување на пасошки и царински формалности, со организиран трансфер се упатувате кон хотелот според избор од понудата.

 

2-6 ден 30.12-03.01.2022 ДУБАИ

Слободни денови за индивидуални прошетки или предлог факултативни излети со доплата.

7 ден 04.01.2022 ДУБАИ

Одјавување од хотелот во Дубаи според политиките на истиот (до 11:00ч). Последен ден за индивидуални прошетки или предлог екскурзии со доплата. Во вечерните часови (околу 23:00) часот, следува организиран трансфер до аеродромот во Дубаи.

8 ден 05.01.2022 ДУБАИ-СКОПЈЕ

Летот кон Истанбул е закажан во 02:40 часот, а слетувањето во 06:35 часот. Кратко транзит време до летот кон Скопје во 08:50 часот. Пристигнување во Скопје во 08:15 часот локално време.

 

ЦЕНОВНИК

ХОТЕЛ

Услуга

Тип на соба

Цена по лице

ibis Dubai Al Barsha 3*

BB (Гала вечера)

Deluxe room

955

Millennium Hotel Al Barsha 4*

BB

Deluxe room

1.100

Stella Di Mare Dubai Marina 5*

BB (Гала вечера)

Deluxe room

1.450

Пакет цената е изразена по лице при што истата вклучува:

Пакет цената НЕ вклучува:

 

Забелешки:

Детали од летовите

TK1004 29DEC  SKPIST 0905 1240/ TK 760  29DEC  ISTDXB   1935 0100* +1
TK 761  05JAN   DXBIST 0240 0635/ TK1003 05JAN  ISTSKP   0850 0815

newwaysoftravel Превземи целосна понуда   

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: