Пребарување

Внесете клучни зборови:

ПРОМОТИВНИ ПОНУДИ

ДУБАИ - ГРАДОТ НА МОДЕРНОТО ВРЕМЕ

ДУБАИ - ГРАДОТ НА МОДЕРНОТО ВРЕМЕ

 

 

 

 

 

16.01-23.01.2023

ПРОГРАМА
1 ден 16.01.2023 | СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ
Состанок на групата на аеродромот во Скопје, 2 часа пред предвидениот лет кон Истанбул во 20:35 часот. 2 ден 17.01.2023 | ИСТАНБУЛ-СКОПЈЕ
Слетување на аеродромот во Истанбул во 00:10 часот. Слободно (транзит) време на аеродромот во Истанбул, до предвидениот лет кон Дубаи во 07:20 часот. Пристигнување во Дубаи во 12:35 часот. По завршување на царински и пасошки формалности, со организиран трансфер (приватен) се упатуваме кон хотелот Ibis Hotel Al Barsha 3*, во туристичката област во Дубаи – Ал Барша. Пријавување во хотелот согласно политиките на истиот. Слободен ден за индивидуални активности и прошетки. Ноќевање.
3-7 ден 18.01-22.01.2023 | ДУБАИ
Слободни денови за индивидуални прошетки или предлог факултативни излети. Ноќевање.
8 ден 23.01.2023 | ДУБАИ-ИСТАНБУЛ
Појадок и одјавување во хотелот. Во однапред договорено време, со организиран трансфер (приватен) се упатуваме кон аеродромот во Дубаи за летот кон Истанбул во 15:10 часот. Слетуваме во Истанбул во 19:05 часот. Летот од Истанбул кон Скопје е во 20:25 часот, а пристигнуваме во Скопје во 19:55 часот.

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА: 999€


Пакет цената е изразена по лице во двокреветна соба, при што истата вклучува:
 Повратен авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Дубаи-Истанбул-Скопје со авиокомпанијата Turkish Airlines;
 Аеродромски такси;
 Рачен багаж до 08кг;
 Чекиран багаж до 30кг;
 Трансфер на релација аеродром-хотел-аеродром (приватен);
 5 ноќевања со појадок во Ibis Hotel Al Barsha 3*;
 Виза за влез во Обединитите Арапски Емирати;
 Патничко осигурување;
 Придружник на групата.
Пакет цената НЕ вклучува:
 Туристичка такса која се плаќа при влез во хотелот: 3.00 USD од ноќ за хотели со 3*, 4.50 USD од ноќ за хотели со 4*, 5.00USD од ноќ за хотели со 5*;
 Факултативни излети.
Напомени:
 Понудата е подготвена согласно моментланите цени на авионските билети и класи на авиокомпанијата, како и слободните капацитети на наведениот хотел;
 Агенцијата го задржува правото на промена на цената на пакет аранжманот, во случај на промена на набавната цена на авионските билети и аеродромските такси, хотелските капацитети, трансфер услугите како и влезниците во туристичките знаменитости во дестинацијата;
 Во моментов не се направени резервации на авионски карти и хотелски соби!;
 Доплата за еднокреветна соба: 250€;
 Понудата е валидна за минимум 10 пријавени лица. Во спротивно, цената на истата е предмет на промена.

 

newwaysoftravel Превземи целосна понуда    newwaysoftravel Превземи целосна понуда