Пребарување

Внесете клучни зборови:

Индивидуални патувања

ЗАНЗИБАР од Скопје – СПОЈ НА МИСТЕРИЈА И ЕГЗОТИКА

ЗАНЗИБАР од Скопје – СПОЈ НА МИСТЕРИЈА И ЕГЗОТИКА

 

 

 

 

 

 

 

СЕПТЕМВРИ период за патување

TK1004 26SEP SKPIST 0835 1110 / TK 568 26SEP ISTZNZ 1835 0155+1

TK 568 04OCT ZNZIST 0255 1205 / TK1005 04OCT ISTSKP 1925 1950

 

ХОТЕЛ УСЛУГА ТИП НА СОБА ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ
26.09-03.10 (7 ноќи)
Smiles Beach Hotel 4* ПП Цена по лице во двокреветна соба 1345€
Doubletree By Hilton Resort Zanzibar Nungwi 4* ПП Цена по лице во двокреветна соба 1345€
Doubletree By Hilton Resort Zanzibar Nungwi 4* АИ Цена по лице во двокреветна соба 1799€
Meliá Zanzibar 5* АИ Цена по лице во двокреветна соба 2289€

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:


ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Smiles Beach Hotel 4* - Сместен во приватна делница на плажата Nungwi, реновираниот хотел располага со чадори и импровизирани лежалки, како и голема тропска градина. Исто така постои и ресторан покрај плажа и бесплатен Wi-Fi во хотелските соби. Климатизирани соби сите имаат балкон и поглед на Индискиот океан. Тие се исто така опремени со сателитска ТВ и врежани дрвени кревети. Секоја сопствена бања има туш. Гостите можат да се релаксираат покрај плажа или во градината. Во ресторанот се служат јадења од Занзибари и морска храна со свежи, локални состојки. http://smilesbeachhotel.com

Doubletree By Hilton Resort Zanzibar Nungwi 4* - на плажата Nungwi, уживајте во погледот на Индискиот Океан и директен пристап до плажата на пет минути од традиционалното рибарско село Нунгви. Изграден во традиционален стил на Занзибар со покриви со трски од палми, ова одморалиште има отворен базен со слатка вода, фитнес центар, спортови на вода, забава во живо и спа-објекти. http://www.hilton.com/en/hotels/znzdtdi-doubletree-resort-zanzibar-nungwi

MELIA ZANZIBAR 5* - Доколку сакате да се преточите во луксузот на Занзибар, ние избравме едно од најдобрите одморалишта на островот. Сместена во Кивенгва, Мелија Занзибар нуди приватна плажа, отворен базен, тениско игралиште и фитнес центар. Собите во Мелиа Занзибар се опремени со опрема за правење чај и кафе, приватна бања, клима уред и телевизор со рамен екран. Некои вклучуваат тераса и други имаат поглед на море. Доручек се служи на лице место наутро. Хотелот има 5 ресторани специјализирани за интернационална, медитеранска и локална кујна. Исто така постои и сауна, а областа е популарна за кајакарство. Овој хотел со 5 starвезди нуди и изнајмување автомобил. http://www.melia.com/en/hotels/tanzania/zanzibar/melia-zanzibar 
 

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари
Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

Услови:


Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

newwaysoftravel Превземи целосна понуда   

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: