Пребарување

Внесете клучни зборови:

Есен 2022

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ 09-11 Октомври 2022

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ  09-11 Октомври 2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ  09-11 Октомври 2022

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.  Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА

132€

ДВОКРЕВЕТНА СОБА

172€

СУПЕРИОР СОБА

204€

СТУДИО

248€

АПАРТМАН

278€

ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВОЗВРАСЕН И (12-15.99г)

58€

ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ДЕТЕ 4-11.99 г

30€

БЕБЕ ДО 3.99г

Бесплатно

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Во цената Е вклучено:

 

Во цената НЕ Е вклучено:

           

СМЕСТУВАЊЕ: Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија. Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.
Големината еднокреветни и двокреветни соби 25м2.

ВО СОБИТE
кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.

DBL – двокреветна лукс
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99

DBL SUP (двокреветна супериор соба-студио)
Спална со  брачен кревет (без прозор), физички одделена (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче (4 студиоа вкупно).
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

STD – студио стандард
Спална со  брачен кревет, физички одделена (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче  (1-4 кат).
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила(5-7 кат)
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.

 

НАПОМЕНА!
Хотелот не прима домашни миленици

 

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време

 

Разгледи во близина на Сандански

 

 

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:

1.            За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозитуплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

2.            Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 денапред пристигнувањето без пенали.

3.            Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 денапред датата на престигнување без пенали. Промена на име и термин помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ  од резервацијата.

4.            Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 денапред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

5.            Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

6.            Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 денапред пристигнување е без пенали.

7.            Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 денапред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.

9.            Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан  од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

 

 

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: