Пребарување

Внесете клучни зборови:

Мај 2021

ИСТАНБУЛ – ГРАДОТ НА ДВА КОНТИНЕНТА Авионска програма од Скопје 01.05-04.05.2021 (3 ноќевања)

ИСТАНБУЛ – ГРАДОТ НА ДВА КОНТИНЕНТА
Авионска програма од Скопје
01.05-04.05.2021 (3 ноќевања)

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

1 ДЕН (01.05.2021) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ

Пријавување на аеродромот во Скопје 3 часа пред предвидениот лет за Истанбул во 08:55 часот. Слетување на аеродромот во Истанбуил во 11:30 часот. По завршување на пасошки и царински формалности, со организиран трансфер се упатувате кон хотелот, лоциран во стариот дел на Истанбул. Слободен ден за одмор и релаксација. Ноќевање.

 ДН (02.05.2021) ИСТАНБУЛ

Појадок во хотел. Убаво одморени, впуштете се во пешачки разглед на стариот дел на градот кој Ви е на само неколку чекори од хотелот. Доживејте го Истанбул во поинакво светло, посетувајќи ја Аја Софија, Топ Капи, Сината џамија, Подземната цистерна и многу други знаменитости кои ќе Ви ја раскажат приказната на овој древен град. Вкусете геврек и турски чај покрај обала, пробајте од благиот специјалитет Ашуре, познат и како благото на Дедо Ное, баклава, лимонада, пробајте се што овој град Ви нуди (информации на цени за влезници во агенција).  Ноќевање.

3 ДЕН (03.05.02021) ИСТАНБУЛ

Појадок во хотел. Денот започнете го со чај и поглед кон Босфорот и двата моста кои го поврзуваат Европскиот и Азискиот дел на Истанбул. Едниот зрачи со историја, другиот со гламур. Качете се на трамвај и патувајќи низ градот, уживајте во погледите кои истиот Ви ги пружа. Симнете се во Бешикташ и посетете го најгламурозниот сарај кој постои – Долмабахче Сарај, а денот завршете го со шопинг во еден од многуте трговски центри лоцирани во Истанбул. Ноќевање.

4 ДЕН (04.05.2021) КАПАДОКИЈА

Рано одјавување од хотелот, при што со организиран трансфер се упатувате кон аеродромот во Истанбул. Летот кон Скопје е во 07:35 часот, а слетувањето во 08:05 часот.  
 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ПО ЛИЦЕ: 229 €


ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

НАПОМЕНИ

 

newwaysoftravel Превземи целосна понуда