Пребарување

Внесете клучни зборови:

2024

ИСТАНБУЛ – ГРАДОТ НА ДВА КОНТИНЕНТА 08.03-10.03.2024 (2 ноќевања)

ИСТАНБУЛ – ГРАДОТ НА ДВА КОНТИНЕНТА
08.03-10.03.2024 (2 ноќевања)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Авионска програма од Скопје
08.03-10.03.2024 (2 ноќевања)

ПРОГРАМА

08.03.2024 | СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ

Се пријавуваме на аеродромот во Скопје 2 часа пред предвидениот лет за Истанбул во 08:40 часот. Слетуваме на аеродромот во Истанбул во 12:20 часот. По завршување на пасошки и царински формалности, со организиран трансфер се упатуваме во хотел (пример хотел Harbiye Residence 4*, Taksim). Слободно време за одмор. Во вечерните часови препорачуваме ноќно крстарење по Босфор со вклучена вечера. Ноќевање.

 

09.03.2024 | ИСТАНБУЛ

Појадок во хотел. Убаво одморени, се впуштаме во разглед на стариот дел на градот и го доживуваме Истанбул во поинакво светло, посетувајќи ја Аја Софија, Топ Капи, Сината џамија, Подземната цистерна и многу други знаменитости кои ќе Ви ја раскажат приказната на овој древен град. Вкусете геврек и турски чај покрај обала, пробајте од благиот специјалитет Ашуре, познат и како благото на Дедо Ное, баклава, лимонада, пробајте се што овој град Ви нуди.  Ноќевање.

 

10.03.2024 | ИСТАНБУЛ-СКОПЈЕ

Појадок и одјавување од хотелот. Слободно време до организираниот трансфер до аеродромот во Истанбул во 20:25 часот. Слетување во Скопје во 19:55 часот.

 

ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ: 335€

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:


Напомени:

newwaysoftravel Превземи целосна понуда   

// $(".covid19").on('click', function() { // $(".covid19").fadeOut().remove(); // });