Пребарување

Внесете клучни зборови:

2024

ИСТАНБУЛ – ГРАДОТ НА ДВА КОНТИНЕНТА 08.03-11.03.2024 (3 ноќевања)

ИСТАНБУЛ – ГРАДОТ НА ДВА КОНТИНЕНТА
08.03-11.03.2024 (3 ноќевања)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Авионска програма од Скопје
08.03-11.03.2024 (3 ноќевања)

ПРОГРАМА

08.03.2024 | СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ

Пријавување на аеродромот во Скопје 3 часа пред предвидениот лет за Истанбул во 08:40 часот. Слетување на аеродромот во Истанбул во 12:20 часот. По завршување на пасошки и царински формалности, со организиран трансфер се упатувате во хотел. Слободен ден за одмор и релаксација. Ноќевање.

 

09-10.03.2024 | ИСТАНБУЛ

Појадок во хотел. Убаво одморени, впуштете се во разглед на стариот дел на градот и доживејте го Истанбул во поинакво светло, посетувајќи ја Аја Софија, Топ Капи, Сината џамија, Подземната цистерна и многу други знаменитости кои ќе Ви ја раскажат приказната на овој древен град. Вкусете геврек и турски чај покрај обала, пробајте од благиот специјалитет Ашуре, познат и како благото на Дедо Ное, баклава, лимонада, пробајте се што овој град Ви нуди (информации на цени за влезници во агенција).  Ноќевање.

 

11.03.2024 | ИСТАНБУЛ-СКОПЈЕ

Појадок и одјавување од хотелот. Слободно време до организираниот трансфер до аеродромот во Истанбул во 20:25 часот. Слетување во Скопје во 19:55 часот.

 

ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ: 299€

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:


Напомени:

newwaysoftravel Превземи целосна понуда   

// $(".covid19").on('click', function() { // $(".covid19").fadeOut().remove(); // });