Пребарување

Внесете клучни зборови:

МАРТ 2021

ИСТАНБУЛ – ГРАДОТ НА ДВА КОНТИНЕНТА 05.03-08.03.2021 (3 ноќевања)

ИСТАНБУЛ – ГРАДОТ НА ДВА КОНТИНЕНТА
05.03-08.03.2021 (3 ноќевања)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ИСТАНБУЛ – ГРАДОТ НА ДВА КОНТИНЕНТА
Авионска програма од Скопје
05
.03-08.03.2021 (3 ноќевања)

ПРОГРАМА

1 ДЕН (05.03.2021) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ

Пријавување на аеродромот во Скопје 3 часа пред предвидениот лет за Истанбул во 20:40 часот. Слетување на аеродромот во Истанбуил во 00:15 часот. По завршување на пасошки и царински формалности, со организиран трансфер се упатувате кон хотелот, лоциран во стариот дел на Истанбул. Ноќевање.

2 ДЕН (06.03.2021) ИСТАНБУЛ

Појадок во хотел. Убаво одморени, впуштете се во пешачки разглед на стариот дел на градот кој Ви е на само неколку чекори од хотелот. Доживејте го Истанбул во поинакво светло, посетувајќи ја Аја Софија, Топ Капи, Сината џамија, Подземната цистерна и многу други знаменитости кои ќе Ви ја раскажат приказната на овој древен град. Вкусете геврек и турски чај покрај обала, пробајте од благиот специјалитет Ашуре, познат и како благото на Дедо Ное, баклава, лимонада, пробајте се што овој град Ви нуди (информации на цени за влезници во агенција).  Ноќевање.

3 ДЕН (07.03.02021) ИСТАНБУЛ

Појадок во хотел. Денот започнете го со чај и поглед кон Босфорот и двата моста кои го поврзуваат Европскиот и Азискиот дел на Истанбул. Едниот зрачи со историја, другиот со гламур. Качете се на трамвај и патувајќи низ градот, уживајте во погледите кои истиот Ви ги пружа. Симнете се во Бешикташ и посетете го најгламурозниот сарај кој постои – Долмабахче Сарај, а денот завршете го со шопинг во еден од многуте трговски центри лоцирани во Истанбул. Ноќевање.

4 ДЕН (08.03.2021) КАПАДОКИЈА

Појадок во хотел. Се одјавувате од собите според политиката на хотелот, а багажот го оставате на сигурно место во истиот, до времето предвидено за трансфер. Последни часови за шолја чај или кафе со желба за повторна средба со градот на два континента. Организран транфер до аеродром, при што летот кон Скопје е во 20:20 часот локално време. Слетувате во Скопје во 19:45 часот.
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ПО ЛИЦЕ: 229 €

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

НАПОМЕНИ

newwaysoftravel Превземи целосна понуда