Пребарување

Внесете клучни зборови:

2023/24

КАПАДОКИЈА И ИЗМИР

КАПАДОКИЈА И ИЗМИР

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 ноќи во Кападокија и 4 ноќи во Измир

Авионски превоз секој петок

 

Подгответе се за кратко патување во Кападокија, каде што мајката природа макотрпно правела чуда кои ѝ пркосат на имагинацијата, и каде што живите елементи на историјата, културата, уметноста и општеството се нераскинливо поврзани. Потоа, продолжете со Измир кој, со својата историја, одлична клима, 629 км крајбрежје, море со сите нијанси на сино, и богато културно наследство, Ве очекува да го откриете.

Програма на патување:

 

1 ден (петок) Скопје – Измир - Кападокија

Полетување за Кајсери (Кападокија) во 11:20 часот со број на лет XQ897. Слетување во Измир во 14:40. Полетување за Кајсери (Кападокија) во 20:45 и пристигнување во 22:15 часот. Организиран трансфер од аеродром до хотел. Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

 

2 и 3 ден (сабота и недела) - Кападокија

Појадок. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

4 ден (понеделник) Кападокија - Измир

Појадок. Одјавување од хотел. Организиран трансфер до аеродром. Полетување за Измир во 08:25 часот со број на лет XQ9039. Слетување во 10:00 часот. Организиран трансфер од аеродром до хотел. Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

5 - 7 ден (вторник, среда, четврток) Измир

Појадок. Слободно време за индивидуални активности, разгледи, прошетки, шопинг. Ноќевање.

 

8 ден Измир-Скопје

Појадок.  Одјавување од хотел и организиран трансфер до аеродром. Полетување од Измир во 11:05 часот, и слетување во Скопје во 10:30.

 

Хотел во Кападокија

Хотел во Измир

Цена за пакет по лице

 
 

Burcu Kaya Hotel   3 *

Ontur İzmir  4 *

799 €

 

Gamirasu Cave 4 *

Altin Yunus Resort & Thermal Hotel 5*

869 €

 

 

Во цената се вклучени следните услуги:

  • Авионски билет со Sun Express ,со вклучени аеродромски такси, 7 кг рачен багаж и 20 кг чекиран багаж
  • 8 дена / 7 ноќевања во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок
  • Трансфер од аеродромите до хотел и обратно

Во цената не се вклучени следните услуги

  • Факултативни екскурзии
  • Патничко и здравствено осигурување
  • Дополнителни трошоци (телефон, минибар, пијалоци, оброци надвор од концептот)

 

Важна напомена:

Важат останатите општи услови на патување