Пребарување

Внесете клучни зборови:

Есен 2020

Катарино Спа Пакет Есенско полнење батерии

Катарино Спа 
Пакет Есенско полнење батерии

 

 

 

 

 

 

 

 

ПАКЕТ Есенско полнење батерии во Катарино Спа 10% попуст, цени од 44.50 EUR, (по лице  на ноќ во двокреветна соба). Стандардна соба, доручек, вечера, 1 терапија со благородни камења, достапност до СПА термалната зона и базените со минерална вода)

Валидност: 01.09.2019- 30.11.2019

Бидете спонтани, препуштете се на вистинска релаксација, вкусна природна храна, базени и бањи со минерална вода Пакет есенско уживање во KATARINO SPA HOTEL за минимум 2 ноќевања во работните денови и 3 ноќевања за време на викендите

 

Бесплатен пристап до термалната зона во СПА центарот Катарино – внатрешен и надворешен базен со кристално чиста топла вода, џакузи, солена соба, финска сауна, инфраред сауна, арома парна бања, панорамска парна бања, ледена фонтана, релаксирачки панорамски простор со отворено огниште, најнов фитнес центар Techogym.

Тип на соба

За 1

За 2

За 3

За 3

Цена за 2

Цена за 2

/максимум

возрасен/

возрасни/

возрасни

возрасни

возрасни

возрасни

сместување

или 1

или 1

 

+ 1 дете

+ 1 дете

+ 2 деца

 

возрасен

возрасен

 

7-13,99 г.

до 13,99 г.

до 13,99 г.

 

+ 1 дете

+2 деца од

 

 

 

 

 

до 13,99 г.

7-13,99 г

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЛУКС соби 2в.+1д.до 13,99 г 

80.50

89

не

не

111.50

не

Делукс соба со балкон 

2в.+1д.до 13,99

100.50

111.50

не

не

140

не

Џуниор апартман 

3в.+1д.до 13,99г

128.50

128.50

173.50

206

161

161

Апартман Делукс 2в.+2д.до 13,99г

147.50

147.50

199

221

184

184

ВИП апартман со тераса 2в.+1д.до 2,99г

184

184

не

не

не

не

 

*Цените са в EUR , включват ДДС 9%

Цени за соба за вечера, за појадок и вечера во ЕУР со 10% попуст за минимален престој од 3 ноќевања за викенд или 2 вечери недела-четврток.

Услови за резервации, анулации, плаќање валидни за сите периоди

Цените се валидни при 100 % уплата, без право на анулации и друг минимален престој према периодот.

Цените не вклучуваат туристичка такса 1 еур на вечер.

 

Политика за престој на деца:

Деца до 6,99 год. Деца до 6,99 год. по пристигнувањето, се сместуваат бесплатно во просторијата за 2 возрасни кои редовно плаќаат, според наведениот капацитет на собата.

* За деца под 2,99 на барање ви нудиме бесплатни корпи за постелнина на барање.

* Децата од 7 до 13,99 плаќаат 50% од возрасната цена за две лица кои редовно плаќаат

* За второ дете од 7 до 13,99 години, сместено со 1 возрасен, стапката на соба е еднаква на цената за 2 возрасни

* 1 Дете од 7 до 13,99 години на редовно легло во просторија со едно возрасно лице е бесплатно

* Второто дете од 7 до 13,99 години на дополнителен кревет во помлад апартман и стан е бесплатно