Пребарување

Внесете клучни зборови:

Есен 2020

КОПАОНИК 23ОКТ

КОПАОНИК 23ОКТ

 

 

 

 

 

 

23.10.2020      Скопјe-Копаоник                                                     

Поаѓање од Скопје за Копаоник од паркингот кај Хотел Вип, во раните утрински часови во 06.00 часот со високо туристички автобус. Патувањето се одвива со попатни паузи за одмор и гранични формалности. Пристигнување во Копаоник во попладневните часови. Сместување во хотел Краљеви Чардаци. Слободен ден за индивудални активности. Вечера. Ноќевање.

24.10.2020      Копаоник

Појадок. Пешачка тура, разглед на Копаоник со водич. Слободен попладне за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

25.10.2020      Копаоник-Скопје

Појадок. Слободен претпладне. Поаѓање за Македонија во попладневните часови (оклу 15.00часот). Пристигнување во вечерните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:     129€ (7.990 ден)

 

 

Во цената е вклучено:

Неограничено користење на SPA&WELLNESS центар кој се простира на 1.500m², со топла врска помеѓу хотелски згради и Спа Центар: - Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи (длабочина 1,7m) - Oтворен базен со димензии 10x5m (длабочина 1,5m) и 15x7m (длабочина 1,2m) - Џакузи на отворено - Финска Сауна - Био Сауна (Руска Бања) - Арома Бања (Турска Бања) - Хамам - Солена Соба - kneipp Базен - Тапидариум клупи *Дозволен престој за деца постари од 12 години. ДЕТСКИ SPA ЦЕНТАР: Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m), Детски базен со димензии 13x11m (длабочина 1m) со дополнителни атракции, Мини Аква Парк. Неограничено користење на Фитнес Центар. Неограничено користење на сала за пинг-понг. Baby Cot – Грати (со преходна резервација ). Игротека во присуство на родител. WI-FI низ цел комплекс. Надворешен Паркинг (лимитиран број на места

 

Во цената НЕ Е вклучено:

Патничко осигурување

Индивидуални трошоци

Туристичка Такса и Хотелско Осигурување 1,5 евро  

 

Услови за деца:

Деца од 0-1,99 години ГРАТИС - (не користи седиште во автобус)

2 Деца од 2-15 години 90 евра

За патување со сопствен превоз цената е  99 евра.

 НАПОМЕНИ:

За реализација на програмата потребни се минимум 30 лица

Плаќање во денарска противвредност 1 евро = 62 денари . Агенцијата го задржува правото да го откаже патувањето 5 дена пред денот на поаѓање, во случај на недоволен бој на патници.  Пасошот мора да биде со важност мин. 6 месеци од денот на враќањето. Сместувањето во автобусот е според датумот на уплатата.

Агенцијата го задржува правото за промена на излетите по денови и сатници. За патувањето важат општите услови на Магелан  Травел. Протоколите пропишани за заштита од Covid-19 ќе бидат во целост применети, задолжителна дезинфекција на влез во автобус, задолжително носење на заштитна маска, одржување дистанца на патници кои не патуваат заедно.  Пополнетост на автобусот е  максимум 75%, според новите протоколи за Ковид 19.