Пребарување

Внесете клучни зборови:

Крстарења

КРСТАРЕЊА ОД АТИНА 2021 Black Friday

КРСТАРЕЊА ОД АТИНА 2021
Black Friday

 

 

 

Понуди за крстарење со СЕ ВКЛУЧЕНО на избрани крстарења во Грција и Медитеран во 2021/2022 година, Само 329 € по лице....

- All-Inclusive крстарења од 329 € по лице  

- Понуди за трокреветни / четворокреветни кабини

- Децата пловат бесплатно

- Доплата за еднокреветна 15%

- Плус БЕСПЛАТНО медицинско патничко осигурување (вклучително и Ковид-19) на сите поаѓања во март, април, мај и јуни 2021 година

Овие неверојатни понуди може да се резервираат само до 30 ноември 2020 година, вклучително и искористете ги нашите неверојатни понуди и резервирајте го вашето крстарење на грчките острови денес.

Погледнете ги понудите за црниот петок:

http://www.celestyalcruises.com/en/black-friday-cruise-deals

Celestyal Cruises, повеќекратно наградувана компанија, избор број еден за патниците на грчките острови и Медитеранот, го претставува својот нов предводник бродот Celestyal Experience. 

Првото крстарење на Celestyal Experience во сезоната 2021 година ќе биде на 6 март - 2021 година со седум-ноќното крстарење“Three Continents” ( „Три континенти“), посетувајќи ги во Грција (Атина и Родос), во Турција (Кушадаси), во Израел (Асхдод), Каиро, во Египет  (Порт Саид) и во Кипар (Лимасол).

Почнувајќи од 3 април - 2021 година, Celestyal Experience ќе заплови на седум-ноќното кртстарење “Idyllic Aegean” ( „Идиличен Егеј“) со посета на Атина, Родос, Крит (Агиос Николаос), Санторини, Милош, Миконос и Кушадаси (Ефес).

Подоцна во сезоната, Celestyal Experience ќе управува со итинерерот “Eclectic Aegean” („Електричен Егеј“), седум ноќно кртарење што го воведува историскиот град Солун, порта кон земјата на Александар Велики. Во прилог на главните моменти од преноќувањето во Истанбул и  ‘hanging monasteries’ („обесените манастири“) на Метеора кои го одземаат здивот, оваа ексклузивна маршрута вклучува и посета на местото Античка Троја. 

Celestyal Experience може да собере до 1.800 патници во 789 кабини, од кои 166 имаат балкони, тераси со поглед на море и чардаци со поглед на палубата. Celestyal Experience, кој неодамна претрпе целосно реконструкција, ќе обезбеди интимно искуство на бродот со сета пријатност на традиционалното грчко гостопримство. Бродот е исто така идеално погоден за посета на помали пристаништа, клучен диференцијатор за Celestyal, со дестинации кои остануваат затворени за големите бродови.

Celestyal Experience нуди низа искуства за гости од сите возрасти, вклучително и четири ресторани, седум барови и салони, два базени, две џакузи, плажа, тераса и патека за џогирање. Покрај тоа, Celestyal Experience ќе понуди ноќна забава, казино, библиотека, сали за состаноци и продавници на одборот, сите дополнети со бар за вино и сирење што ќе им оддаде почит на медитеранските вина и сирења.

 

Исклучителна панорамска спа-таласотерапија

Една од извонредните карактеристики на Celestyal Experience е неговиот огромен панорамски спа центар од над 4.300 квадратни метри распореден на две палуби, со комплетно опремена теретана со поглед на океан, бањи за таласотерапија, простории за масажа, сауни и низа спа апартмани. Импресивната бања вклучува и просторија за чај во јапонски стил, која ќе нуди широк спектар на ретки чаеви, вклучувајќи локални лековити билки и планински чаеви.

 Искуството на апартман

Со повеќе апартмани на бродот отколку другите бродови на крстаречката линија, Celestyal Experience им нуди на остроумните гости низа опции за разновидно сместување. Бродот има 166 апартмани, вклучително и 132 јуниорски апартмани сите со балкон и 34 апартмани, од кои 22 со балкон; шест со чардаци со поглед на палубата и шест Гранд апартмани со големи тераси со поглед на море.Гостите кои резервираат апартмани над категориите на јуниорски апартмани на одборот на Celestyal Experience ќе имаат пристап до услугата Celestyal Cruises Concierge Suite. Ова вклучува посветен шалтер за пријавување при приоритет, забрзано качување, ексклузивен простор за јадење на бродот и експресен сервис за испорака на багаж кој вклучува помош при инсталирање на содржината на куферите во просторијата.

Презентација на нова класа кабини „Велнес“

Прво во Селестиал: воведување на четири нови категории кабини „Wellness Spa“ кои нудат низа апартмани со пространи балкони, тераси со поглед на море и веранда. Ексклузивната употреба на палубата 14 обезбедува најмирна и најмирна област на бродот. Вклучен е бесплатен и неограничен пристап до велнес-центар и спа област, заедно со опции за релаксација, вклучувајќи бањи за таласотерапија и термални апартмани. Кабините „Велнес“ исто така ќе обезбедат приоритетен пристап до уникатни кулинарски искуства и до нов ексклузивен концепт на Beach Beach.

Клуб на плажа инспириран од новиот остров

Ова отворено подрачје само за возрасни, посветено на гости во категориите „Suite“ и „Wellness“, нуди мирна атмосфера која се наоѓа само во најдобрите трендовски клубови на плажа на грчките острови. Beach Beach им нуди на своите клиенти внимателна услуга со целиот комфор на шезлонгите и кабаните од високата класа. Има џакузи сместено одзади со бесконечен поглед кон океанот.

Медитеранска диета

Крстарењата „Целестиал“ се познати по својата локално инспирирана кујна создадена според медитеранската диета, пофалена од готвачите ширум светот, водечки нутриционисти и научници. Тоа ќе биде нагласување на искуството на Целестиал. Меѓу новите ресторани ќе има скара и грчка самопослуга, со локални јадења. Едноставна кујна, вклучително и традиционални рецепти и пици со локални состојки подготвени во автентична рерна на дрва, исто така, ќе биде на менито. Премиум искуство со дегустација на реномирани медитерански вина, маслинови масла, сирења и други специјалитети ќе бидат само дел од новите концепти понудени на бродот.