Пребарување

Внесете клучни зборови:

Крстарења

Крстарење до Египет, Израел и Егејските острови 19, 26 ноември 2022 03, 10 декември 2022

Крстарење до Египет, Израел и Егејските острови
19, 26 ноември 2022
03, 10 декември 2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зимски крстарења [март и ноември, декември]
7-дневно крстарење до Египет и Истанбул

Седумдневно крстарење до три континенти и грчките острови (2022)

jerusalem slide

second slide

Што е вклучено
Седум ноќевања крстарење по островите во Егејското Море и Турција
Сите оброци на бродот (појадок, ручек и вечера)
Избор на вклучени екскурзии на брегот
Classic Каиро
Антички Ефес низ вековите - хелинистички и римски
Пакет со пијалоци
Дневна забава на бродот
Напојници
Пристанишни такси и такси.
Посетете три континенти на оваа прекрасна маршрута за крстарење. Прекрасен 7 дневно крстарење до некои од најневеројатните дестинации на три континенти - Европа, Африка и Азија.
Вклучени во цената на крстарење се избраните екскурзии на брегот (наведени во маршрутата подолу).
Ден 1
Качување! Атина (Пиреја), Грција
Добредојдовте на бродот!
По качувањето попладнево, на бродот ви се достапни низа активности; Испијте си коктел покрај базенот, пробајте си ја среќата во казино, вежбајте во фитнес центарот или едноставно опуштете се и впијте го славното медитеранско сонце.
Ќе ве пијат и вечераат со низа примамлива меѓународна и грчка кујна.
Плови за Египет!
Ден 2
На море
Опуштете се и уживајте додека пловите кон првото пристаниште. Уживајте во капацитетите на бродот, прекрасните опции за храна и се разбира во претставите на бродот.
Ден 3
Порт Саид (Египет)
Посетете ги пирамидите денес!
Денес учествувајте во вклучената турнеја до Каиро.
Ден 4
Ашдод (Израел)
Ден 5
Лимасол (Кипар)
Ден 6
Родос (Грција)
Денес ќе го посетите Родос; бродот ќе се закотви на пладне.
Учествувајте во факултативната екскурзија до цитаделата на Линдос; што е спектакуларно.
По екскурзијата, кога ќе се вратите во главниот град на Родос, тоа е прекрасна прошетка низ средновековниот стар град на Родос. Атмосферскиот стар град е лавиринт од калдрмани улици што ќе ве поттикнат назад во деновите на Византиската империја и подалеку.
Ден 7
Кушадаси (Турција)
Рано наутро ќе се служи појадок на бродот додека бродот се укотвува на пристаништето Кушадаси, портата кон величественото место на Ефес.
Уште една вклучена екскурзија денес! Ако не сте го посетиле Кушадаси претходно, многу се препорачува да учествувате во вклучената турнеја до Антички Ефес. По повеќе од еден и пол век ископување, обновените и реновирани градби на градот го направија Ефес најкомплетната класична метропола во Европа - и тоа е со 80% од градот што допрва треба да се откопа!
Исто така, имате можност сами да шетате низ ова колоритно пристаниште и да уживате во раздвижениот пазар.
Ден 8
Слегување. Атина (Пиреја), Грција
На бродот се служи ран појадок пред да се симнеме од нашиот брод за крстарење.

Кон Ценовникот од 1,111 еур по лице во внатрешна кабина:

Седумдневното крстарење со три континенти и егејски острови е едно од најинтересните крстарења бидејќи маршутата вклучува пат до Египет и до Израел. Една од најинтересните маршрути што се нудат.
Распоред на 7-дневното крстарење по три континенти и грчките острови
Пристигнување Заминување
Саб Атина (Пиреја) - 17:00 часот
Недела на море
Пон Каиро (Порт Саид), Египет 06:30 22:00 часот
Вто Ашдод, Израел 08:00 22:00 часот
Сре Лимасол, Кипар 11:00 18:00 часот
Чет Родос, Грција 11:30 18:30
Пет Кушадаси, Турција 07:00 18:00 часот
Саб Атина (Пиреја) 07:00 часот

 

2022 Крстарење по  3 континенти за седум дена. 
Датуми на поаѓање:
пловење во сабота
19, 26 ноември
03, 10 декември

 

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: