Пребарување

Внесете клучни зборови:

Индивидуални патувања

Куба

Куба

Куба е претежно низински остров и има четири планински масиви. Граничи со Атлантскиот Океан од едната страна и Карипското море од другата. Се наоѓа на 140 км оддалеченост од Бахамите, 146 км од Јамајка и 240 км од Канкун.

Климата на Куба е умерено суптропска. Дневната температура на воздухот и водата изнесува од 25-28 степени во просек.

Замислете мир и облаци, опкружени со палми и бели песочни плажи на еден населен остров на Карибите. Опкружени сте со весели луѓе кои свират и пеат, топли ноќи и слатки вкусови на тропските овошја.

Посетете го тропскиот рај на земјата Куба!

Пакет аранжман ЕУР
1

BE LIVE TURQUESA 4*, Varadero

12 ноќи/All inclusive од 1500
2 MELIA LAS ANTILLAS 4*, Varadero

12 ноќи/ All inclusive

од 1605
3 BARCELO SOLYMAR 4,5*, Varadero 12 ноќи/All inclusive од 1644
4 SOL SIRENAS CORAL RESORT 5*, Varadero 12 ноќи/All inclusive од 1654

И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ...

 Цената на пакет аранжманот вклучува:

 - Aвионски превоз Франкфурт-Варадеро-Франкфурт 

 - Трансфер аеродром-хотел-аеродром

 - Хотел по избор

Цената на авионски превоз:

 - Авио билет Скопје-Франкфурт-Скопје изнесува 294eur (цената на авио билетот е променлива во зависност од терминот на патување и расположливоста на слободните места).

Напомена:

 - Плаќањето е во денарска против вредност;

 - Цените се променливи во зависност од термините за патување;

 - Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

 - Можност за преспивање во Франкфурт во зависност од терминот и редот на летање.

 Можност за организирање на факултативни излети:

 - Еднодневна екскурзија во Хавана. Одвојте време да го посетите историскиот, стариот дел на Хавана, како и новиот, модерен дел во кој може да го видите Плоштадот на Револуцијата, автентичната архитектура и спомениците на хероите.

 - Поминете незаборавна ноќ во клубот-кабаре Tropicana, каде ќе уживате во кубанската кујна, егзотичните танци и најпознатите кубански коктели.

 

 - Дневно крстарење до островот Cayo Blanco. Прекрасната природа нема никого да го остави рамнодушен. Сончајте се на убавата плажа и нурнете во бистрата вода разгледувајќи го богатиот морски свет.

 

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: