Пребарување

Внесете клучни зборови:

Индивидуални патувања

Куба - ХАВАНА И ВАРАДЕРО ЈУНИ/ЈУЛИ/АВГУСТ 2021

Куба - ХАВАНА И ВАРАДЕРО
ЈУНИ/ЈУЛИ/АВГУСТ 2021

Куба е претежно низински остров и има четири планински масиви. Граничи со Атлантскиот Океан од едната страна и Карипското море од другата. Се наоѓа на 140 км оддалеченост од Бахамите, 146 км од Јамајка и 240 км од Канкун.

Климата на Куба е умерено суптропска. Дневната температура на воздухот и водата изнесува од 25-28 степени во просек.

Замислете мир и облаци, опкружени со палми и бели песочни плажи на еден населен остров на Карибите. Опкружени сте со весели луѓе кои свират и пеат, топли ноќи и слатки вкусови на тропските овошја.

Посетете го тропскиот рај на земјата Куба!

Контактирајте не за да подготвиме персонализирана предлог понуда за Вашето патување, или следете не и придружете се на некоја од нашите групни патувања.

newwaysoftravel Превземи целосна понуда   

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: