Пребарување

Внесете клучни зборови:

# ДОМА СИ Е ДОМА

Лаки Хотел и Спа 4*, Охрид

Лаки Хотел и Спа 4*, Охрид

 

 

 

 

 

Лаки Хотел и Спа е микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи.

Хотел Лаки и Спа располага со 60 двокреветни соби и 4 апартмани
Во собите: клима, греење, мини бар (со доплата), звучно изолирани простории, тераса, тоалет, фен, кабловска телевиија, аларм часовник..

Цените се по ЛИЦЕ на ДЕН (важат до 31.03.2022)

сместување ноќевање со појадок полупансион полн пансион
Еднокреветна соба 55€ 65€ 75€
Дворкеветна соба 40€ 50€ 60€

Цените се во €, се плаќа во денари 1€=62денари

Деца 07-12 години 50% попуст
Деца до 6 години – бесплатно

Во цената Е вклучено:
Клима уред
Користење безжичен интернет
Паркинг
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување

Хотелот се наоѓа на 8 км од центарот на Охрид, во близина на Охридското Езеро.
Располага со 60 соби, распределени на 4 спрата, од кој секој спрат и соба имаат свој посебен дизајн и стил.
Хотелски содржини: ресторан, бар, СПА цетар, внатрешен и надворешен базен, сауна, парна бања, турска бања, масажа, безжичен интернет, паркинг.
Ресторан
Добредојдовте во нашиот ресторан. Преку концептот на кујната се трудиме да ја прикажеме нашата визија за квалитет на храната, и нашата мисија да создадеме задоволство на секој гостин. Создадовме место за уживање во храната, каде со Вашето семејство и пријатели ќе поминете убава вечер во релаксирачка атмосфера.
Сите состојки во храната се свежи и на дневна основа набавувани.
Се фокусираме на свежа и здрава храна за нашите гости.
Ке уживате во вистински свежи вкусови !
Секогаш ќе наидете на релаксирачка атмосфера, добра услуга, и вкусна храна.
СПА атмосфера
Лаки Спа за своите гости создаде интимен амбиент и тотално опуштена атмосфера.
Сите активности и сервиси се сместени на еден спрат, што овозможува целосно исклучување од надворешниот свет и започнување на спа патувањето.
Сауна и ароматерапи бања
Посебно задоволство е да уживате во сауната и парната бања. За целосен спа третман ја препорачуваме ароматерапи бањата која Ви ги регенерира сите Ваши сетила.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: