Пребарување

Внесете клучни зборови:

Мај 2021

МАЛДИВИ СО ЧАРТЕР ЛЕТ ОД СОФИЈА 29.04-08.05.2021 (10 дена/7 ноќевања)

МАЛДИВИ СО ЧАРТЕР ЛЕТ ОД СОФИЈА
29.04-08.05.2021 (10 дена/7 ноќевања)

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

1 ДЕН (29.04.2021) СОФИЈА – МАЛДИВИ
Полетување од Софија кон Мале (Малдиви) во 22:00 часот, со едне технички стоп за полнење на гориво во Шаржа (летот од Софија до Шаржа е со времетраење од 5 часа, додека од Шаржа до Мале 4 часа).

2 ДЕН (30.04.2021) МАЛЕ, МАЛДИВИ
Пристигнување во Мале во 10:00 часот локално време. Средба со претставник од агенцијата, при што со организиран транфер (брод, хидро авион или внатрешен лет) се упатувате кон хотелот според избор од понудата. Ноќевање.

3-8 ДЕН (01.05-06.05.2021) МАЛДИВИ
Уживајте во тропскиот рај наречен Малдиви! Сонце, бел песок, тиркизни води на Индискиот Океан со подводни градини на корали. Малдиви е егзотика, романтика, релаксација и спокој. Овде се во Вашиот филм каде Вие ги играте главните улоги! Шетајте низ островот каде сте лоцирани и ќе добиете чуство како да сте сами. Нурнете во нереално сините води на океонот, кој е дом на над 700 видови на риби и ослободете се од стресот на овој залив од соништата. Ноќевање.

9 ДЕН (07.05.2021) МАЛЕ – СОФИЈА
Појадок и одјавување во хотелот. До времето предвидено за трансфер до аеродромот во Мале, опуштете со во дивиот шарм на островот и впијте ги последните мигови на можеби Вашето најубаво патување до сега! Летот кон Софија е предвиден во 23:00 часот.

10 ДЕН (08.05.2021) СОФИЈА
Пристигнување на аеродромот во Софија во 07:00 часот. Организиран трансфер до лабараторија за тест (доколку има потреба од тоа).


Хотел


Тип на соба


Пансион

По лице во соба


Цена за 2+1(11,99)


Вид на трансфер


Embudu Village Maldives 3*

Superior Bungalow

FB

1445€

3930€


Брод

AI

1695€

4430€


Sun Island Resort 4*


Sun Villa

FB

1549€

4139€

Внатрешен лет + брод

AI

1582€

4205€


Paradise Island Resort & Spa 4*+

Superior beach bungalow

FB

1580

4202


Брод

AI

1846

4734


Fihalhohi Island Resort 4*

Comfort room

FB

1699€

2880€


Брод

AI

2019€

2880€


Innahura Maldives 4*

Sunrise beach bungalow

FB

1826

5044


Хидроавион

AI Easy

2045

5591


Summer Island Maldives 4*


Superior Vista

FB

1826€

5563€


Брод

AI Easy

2210€

6456€


Reethi Faru 4*

Garden Villa


AI


1940


5018


Брод


Adaaran Club Rannalhi 4*

Standard room


AI


1722


4539


Брод


Adaaran Select Meedhupparu 4+


Beach Villa

AI Premium


1942


4964


Хидроавион


Mercure Maldives Kooddoo Resort 4*


Beach Villa

HB

1833

5291€


Внатрешен лет + брод

AI

2045€

5823€


Meeru Island Resort 4*


Garden room

FB

1762

4599


Брод

AI Plus

2087

5455Ellaidhoo Maldives by Cinnamon 4*


Standard Garden View

HB

1762

5008Брод

FB

1879

5324

AI

1997

563Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa 5*Deluxe room

HB

1850

4704Брод

FB

2037

5079

AI

2350

5704
Kurumba Maldives 5*Superior room
 

HB

2007

5262
Брод

FB+

2196

5722

Dine Ar. AI


2596


6681LUX* South Ari Atoll 5*Water Villa

HB

2316€

6070€Хидроплан

FB

2535€

6620€

AI

2847€

7401€
Kandima Maldives 5*
Sky Studio

FB +

2420

6470Внатрешен лет + брод

Dine Ar. AI


2638


6790

AI Platinum


3107


7958


Pullman Maldives Maamutaa 5*


Beach Villa

Luxury AI


2696


7621

Внатрешен лет + брод


SAii Lagoon Maldives 5*


Sky room

FB

1893

4844


Брод

AI

2299

5655


Hard Rock 5*

Silver Sky studio

FB

1984

4964


Брод

AI

2371

5738


Robinson Club Noonu 5*

Dbl SV with balcony


AI


2112


5864

Внатрешен лет + брод


RIU Palace Maldives 5*

Junior Suite Ocean View


AI


2219


6327

Внатрешен лет + брод
Velassaru Maldives 5*Deluxe bungalow

HB

2372

6372
Брод

FB

2771

7371

V. Induglence


3215


8477


Sun Siyam Iru Veli 5*

Beach suite with pool

AI Signature


2609


7012


ХидроавионThe Residence Maldives Dhigurah 5*


Superior beach pool villa

AI

2720

6658


Внатрешен лет + брод
 

AI Premium


3070


7533


Anantara Veli Maldives Resort 5*


Over water villa

HB

2856

N/A


Брод

FB

3168

N/A

Dhigali Maldives 5*

Beach bungalow

AI Platinum


2869


7260

Внатрешен лет + брод


Lily Beach Resort & Spa 5*


Beach villa

AI Platinum


3101


7262

Внатрешен лет + бродFinolhu 5*Lagoon Villa

HB

3127

7552Внатрешен лет + брод

AI

3476

8251

AI Premium


3652


8601

Constance Moofushi 5*

Water Villa

AI

3106

7479

Хидроавион


Constance Halaveli Maldives 5*


Water Villa

HB

3329

7903


Хидроавион

AI

3924

9093


Emerald Maldives Resort & Spa 5*


Beach Villa


Deluxe AI


3233


7751

Внатрешен лет + брод


Vakkaru Maldives 5*

Over Water Villa


FB


4303


10540

Внатрешен лет + брод

One & Only Reethi Rah 5*

Beach Villa

BB

5335

13253

БродSoneva Jani 5*


1 Bedroom water retreat

HB

12891

27593


Внатрешен лет + брод

FB

13515

28281

AI

14265

31029

HBполу пансион (без пијалоци)
FBполн пансион (без пијалоци)
AIсе вклучено (со пијалоци)

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  Е ВКЛУЧЕНО

ОПШТИ НАПОМЕНИ

newwaysoftravel Превземи целосна понуда   

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: