Пребарување

Внесете клучни зборови:

Индивидуални патувања

МАЛДИВИ ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ 23.10.2021

МАЛДИВИ
ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ 23.10.2021

 

 

 

 

 

 

Есенско патување на Малдиви со Луксутур! 10 дена / 7 ноќи по цени почнувајќи од 1550 евра. Директен чартер лет и прием од страна на партнерската компанија и трансфер до избраниот хотел со глисер, хидроавион или домашен лет.

ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ ЗА МАЛДИВИ
  
23.10 - 01.11.2021 - 10 дена / 7 ноќи
 
ПРОГРАМА 

 

  

23.10.21 Софија - Малдиви

Лет од аеродромот во Софија во 22.00 часот до Мале со 40 минути слетување за полнење во Шарја со АК Бугарија Ер. (Софија - Шарја, време на летот 5 ч.) (Шарја - Машко, време на летот 4 ч.)

 

24.10.21 Машко                                                                                     

Пристигнување во Машко во 09:50 часот. Добредојдовте од компанијата -партнер и префрлете се во избраниот хотел со глисер, морски авион или домашен лет. Пристигнување во хотел и сместување. Преку ноќ.

 

25/10/21 - 30/10/21 Малдиви

Сонце, бел стаклен песок, водите на Индискиот Океан, стотици ненаселени острови, топли лагуни со обични нијанси на сина, тиркизна и зелена, „подводни градини“ од корали. Асоцијацијата што ја прави нашиот ум кога ги споменуваме Малдивите е егзотиката, романтиката, релаксацијата и милувачката топлина што ни ја дава овој тропски рај. Ве уверуваме, ова е токму она што ќе го најдете овде.

За сите loversубители на спортови на вода и истражување на подводниот свет постои можност за дополнителни екскурзии од хотелите.

Веќе сте далеку од вревата и стресот, веќе сте на вашето место, островот од соништата, заливот од соништата, романтичен филм и за чудо вие сте главните ликови. Прошетајте низ вашиот речиси напуштен остров, галете ги водите на топлиот океан, нурнете во оваа жива вода, дом на повеќе од 700 видови риби. На отворен океан можете да сретнете делфини, ајкули, џиновски игли.

 

31.10.21 Машко - Софија

Појадок. Слободно време за плажа и забава. Трансфер до аеродром во Мале за лет во 21:00 часот до Софија со 40-минутно слетување за полнење во Шарја со АК Бугарија Ер.

 

01.11.21 (понеделник) Софија

Слетување на аеродромот во Софија во 06:10 часот

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО

 • Авионски билет Софија - Машко - Софија со АК Бугарија Ер со багаж до 23 кг по појас и до 10 кг. прирачник;
 • Аеродромски такси;
 • 7 ноќи во соодветната база за храна;
 • Трансфери аеродром-хотел-аеродром со брз брод, домашен лет или хидроавион;
 • Добредојде на Малдиви на лице место на англиски јазик;
 • Претставник за одржување за време на патувањето во Машко;
 • Медицинско осигурување со покривање од 10.000 евра, со вклучен ризик од СОВИД19, во случај на болест во странство и покривање на третманот на лице место;

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА

 • Лични трошоци;
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Антиген тест при враќање во Бугарија, доколку е потребно;
 • PCR тест при поаѓање;
 • Осигурување за откажување патувањ

Hotel / Type of accommodation

Boarding house

Per person

Double room with extra bed

For 2 children +

(2-11,99 years)

Transfer

euros

leva

euros

leva

euros

leva

 

Bandos Island 4 *

Standard Beachfront

BB

1550

3031

4525

8850

4224

8261

boat

HB

1653

3233

4835

9456

4224

8261

FB

1742

3407

5098

9971

4608

9012

Al

1955

3824

5736

1122

5032

9842

Embudu Village Maldives 3 * , Superior Bungalow

FB

1559

3049

4500

8801

4500

8801

boat

AI

1803

3526

5231

10230

5150

10073

Furaveri Island Resort Maldives 4 *

Garden Villa

HB

2094

4096

5958

11653

5618

10988

seaplane

FB

2246

4392

6414

12545

5995

11725

Al

2611

5107

7510

14688

6908

13510

Grand Park Kodhipparu Maldives 5 *

Lagoon Water Villa

HB

2580

5046

7196

14074

6160

12050

boat

FB

2847

5568

8006

15658

6696

13096

Al

3190

6239

9026

17653

7382

14437

Kurumba Maldives 5 * , Superior Room

HB

2043

3996

5580

10914

5288

10342

boat

FB +

2228

4358

6434

12584

5732

11210

Al

2618

5127

7600

14864

6664

13034

Innahura Maldives 4 * , Sunrise Beach Bungalow

FB

2050

4010

6076

11885

5904

11548

seaplane

AI

2377

4649

7054

13798

6737

13178

Summer Island Maldives 4 * , Superior Beach Bungalow

FB

1988

3888

5731

11209

5542

10839

boat

AI

2231

4363

6460

12635

6150

12025

Amari Havodda Maldives 5 *

Deluxe Beach Villa

Al

2432

4757

6844

13386

6128

11985

domestic flight and boat

Adaaran Club Rannalhi 4 * , Standard Bungalow

Al

1827

3573

5293

10352

4741

9273

boat

Adaaran Prestige Vadoo 5 *

Sunrise Villa

Al

2660

5202

7468

14606

6950

13593

boat

OBLU at Sangeli 4 * Beach Villa

Al

2884

5640

8555

16732

7386

14445

boat

Meeru Island Resort 4 * , Garden Room

FB

2036

3982

6180

12088

5790

11325

boat

AI

2453

4798

5740

11227

6850

13399

Vilamendhoo Island Resort 4 * Garden Room

FB

2172

4248

5567

10889

6040

11814

domestic flight and boat

Al

2590

5066

6820

13340

7100

13888

Veligandu Island Resort 4 * Beach Villa

FB

2563

5013

7510

14690

6146

12022

seaplane

Al

3040

5946

8940

17487

7100

13888

Kuredu Island Resort 4 * Garden Bungalow

HB

1708

3341

5450

10660

5760

11267

seaplane

Al

2125

4157

6700

13105

6820

13340

Velassaru Maldives 5 *

Deluxe Bungalow

HB

2385

4665

7881

15414

6070

11873

boat

FB

2750

5378

8537

16698

6620

12949

Al

3206

6270

9473

18530

7401

14477

Atmosphere Kanifushi Maldives 4 *

Sunset Beach Villa

Al

2420

4733

7154

13993

6470

12654

seaplane

Pullman Maldives Maamutaa 5 * , Beach Villa

AI

4005

7833

9390

18740

8104

15852

domestic flight and boat

VARU by Atmosphere 5 * Beach Villa

AI

2823

5521

8390

16409

7264

14207

boat

Diamonds Athuruga 5 * Beach Bungalow

AI

2582

5050

7170

14025

6860

13418

seaplane

Diamonds Thudufushi 5 * Beach BW

AI

2582

5050

7170

14025

6860

13418

seaplane


BB - breakfast, no drinks

HB - half board, without drinks

FB - full board, no drinks

AI - all inclusive with drinks

 

Услови:

 • Понудата важи за минимум 140 туристи.
 • Патувањето е без медицински барања за имунизација.
 • Цената на патувањето се пресметува по девизниот курс на американскиот долар 1 американски долари = 1,65 лева;
 • Краен рок за известување за ненаплатен минимум - 30 дена пред поаѓање.
 • Депозит 1: 200 евра по лице по потврда за резервација.
 • Депозит 2: 500 евра до 60 дена пред датумот на поаѓање
 • Доплата: 30 дена пред датумот на поаѓање.

 

Рокови за откажување и казни:

 • Во случај на откажување повеќе од 60 дена пред поаѓање - без казна, депозитот се враќа на клиентот.
 • Во случај на откажување помеѓу 59 и 31 ден пред поаѓање - казна во висина на уплатениот депозит од 700 евра по лице.
 • Во случај на откажување помалку од 30 дена пред поаѓање - 100% казна.

 

Откажувања без казни и враќање на средствата:

 • Во случај на откажување на патувањето од страна на одржувањето, износот се враќа во рок од 7 дена од денот на откажувањето;
 • Во случај на неможност за патување поради забрана или ограничување поради епидемиолошка состојба поврзана со СОВИД 19, платениот износ ќе се врати целосно во рок од 14 дена од денот на поаѓање.

 

Потребни документи за патување на Малдиви :

(барањата поврзани со „Ковид-19“ се предмет на повторна потврда бидејќи е можна промена):

Сите патници мора 24 часа пред поаѓање на Малдиви и 24 часа пред враќање во Бугарија да го пополнат QR -кодот на следната страница - https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create

По пристигнувањето во Машко, потребен е негативен PCR тест за СОВИД-19, преведен на англиски јазик, изведен 96 часа пред пристигнувањето.

Можно е да направите PCR тест за СОВИД-19 на лице место во хотелот за дополнителен надомест.

Не постојат медицински барања за имунизации при патување.

 

Авиокомпанија: BG AIR

Информации за превозникот: Авиокомпанија: Bulgaria Air

Тип на авион: Ербас 320

Адреса: Софија, аеродром Софија / бул. Брисел 1

Распоред на летови:

FB7999 A320 / 23.10 Софија 22:00 - SHJ 02:40 / 24.10 SHJ 03:20 - Малдиви 09:50 на 24.10.2021

FB8000 A320 / 31.10 Малдиви 21:00 - SHJ 01:20 / 01.11 SHJ 02:00 - Софија 06:10 на 01.11.2021

* Авиокомпанијата го задржува правото да ги промени времето на поаѓање и слетување, за што компанијата ќе ги извести своите патници навремено.

Повеќе информации:

Потребен е валиден меѓународен пасош за патување на Малдиви најмалку 6 месеци по датумот на враќање во земјата. Не е потребна виза, како и дополнителни вакцини.

 

Покрај тоа, за ваша безбедност, осигурувањето за откажување на патувањето може да се извади со дополнителен трошок.

Општи услови за осигурување за откажување патување, вклучително и откажување патување поради СОВИД-19:

 • Надомест на трошоци настанати во случај на откажување на резервирано патување;
 • Доколку осигуреното лице се разболи со СОВИД-19 или е ставено во карантин поради сомневање за болест и затоа мора да го откаже планираното патување, осигурувањето го покрива надоместокот на трошоците за откажување на патувањето.
 • Болеста на брачниот другар или близок роднина кој не патува исто така се смета за причина за откажување на патувањето, под услов лицето да има опасна по живот состојба поради СОВИД-19 и да има потреба од интензивна нега во болница.

Сума на осигурување по лице со склучено осигурување за откажување на патувањето:

Покривање на осигурување / Износ што треба да се плати

 • Помеѓу 2.500 лева и 3.000 лева - премиум 150 лева
 • Помеѓу 3.000 лева и 3.500 лева - премиум 175 лева
 • Помеѓу 3.500 лева и 4.000 лева - премиум 200 лева
 • Помеѓу 4.500 лева и 5.000 лева - премиум 250 лева
 • Помеѓу 5.000 лева и 6.000 лева - премиум 300 лева
 • Помеѓу 6.000 лева и 7.000 лева - премиум 350 лева
 • Помеѓу 7.000 лева и 8.000 лева - премиум 400 лева
 • Помеѓу 8.000 лева и 9.000 лева - премиум 450 лева

 

Што не опфаќа осигурувањето?

 • Настани што се предизвикани намерно или поради груба негрижа на осигуреникот;
 • Обид за самоубиство или самоубиство;
 • Настани во здравствената состојба на осигурениците, кои се случиле или се очекува да се случат во времето на склучување на осигурувањето или почетокот на патувањето;
 • Настани што осигурениците страдаат како резултат на употреба на алкохол, лекови, лекови или поради одложување на пропишаната терапија;
 • Настани кои се директно или индиректно поврзани со немири, непријателства, терор од секаков вид, природни катастрофи, влијанија врз животната средина, земјотреси;
 • За повеќе информации за вклучените осигурувања, ве молиме контактирајте не!

 

Патниците имаат право еднострано да го раскинат договорот во секое време пред почетокот на туристичкиот пакет, по плаќање на соодветните износи според условите за откажувања и казни.

 

Во случај Корисникот доброволно да го прекине своето патување за време на неговото траење, сите дополнителни трошоци, вклучително и превозот, се на негова сметка.

КОРИСНИКОТ има право да го пренесе своето право на патување на трета страна навреме според спецификите на дестинацијата, издавање авионски билети за меѓународни летови и најдоцна во рок од 14 дена пред датумот на поаѓање, и се обврзува дека ќе му плати на ТУР -ОПЕРАТОР само износите што се должат.поврзани со евентуално реиздавање билети или промена на имиња во хотелот.

 

Патување за луѓе со намалена подвижност: Патувањето е погодно за луѓе со намалена подвижност.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

newwaysoftravel Превземи целосна понуда   

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: