Пребарување

Внесете клучни зборови:

Индивидуални патувања

МАЛДИВИ 2020/2021

Посетителите треба да презентираат негативен тест за PCR направен во рок од 72 часа по поаѓањето. 

Oд 10 септември, од сите туристи што патуваат на Малдивите ќе се бара да презентираат негативен тест за PCR, бидејќи земјата воведува нови упатства за патување по зголемениот број на случаи.

Малдивите се островска земја која се состои од група атоли во Индискиот Океан. Од 1192 островчиња од кои се состојат атолските групи, 200 се населени со домашно население, а 80 со хотелски комплекси.

Просечната дневна температура на Малдиви изнесува 28 степени, влажноста на воздухот е 79%, а температурата на водата изнесува 26 степени.

Сонцето, прекрасните плажи, тиркизно-сината боја на морето, чудесните подводни корални градини се карактеристики на оваа туристичка дестинација. Вистински рај и за очи, и за душа, одлично место за незаборавно романтично патување.

Повеќе од милион туристи ги посетуваат Малдивите годишно, проверете и вие сами зошто!

Пакет аранжман ЕУР
1

ABSOLUTE MALDIVES, Male

14 ноќевања/појадок од 2054
2 TRADERS HOTEL MALE 4*, Male 14 ноќевања/појадок од 2964
3 HELENGELI ISLAND RESORT 3*, North Male Atoll 14 ноќевања/појадок од 3028
4 HOLIDAY INN RESORT KANDOOMA 4*, South Male Atoll 14 ноќевања/појадок од 3560

И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ...

 

 Цената на пакет аранжманот вклучува:

 - Aвионски превоз Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје

 - Трансфер аеродром-хотел-аеродром

 - Хотел по избор

Напомена:

 - Плаќањето е во денарска против вредност;

 - Цените се променливи во зависност од термините за патување;

 - Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

 Можност за организирање на факултативни излети:

 - Најдобриот начин да се доживее културата на Малдивите е да се посети било кој од населените острови. Уживајте во традиционалните танци кои ја раскажуваат нивната историја низ вековите.

 - Додека сте во место кое е повеќе вода отколку копно, неизбежно е да се искусат некои спортови на вода.

 - Поради прекрасните корални пејсажи, Малдивите се сметаат за една од најдобрите дестинации за нуркање. Температурата и проѕирноста на водата се совршени за ваквата активност.