Пребарување

Внесете клучни зборови:

Индивидуални патувања

МАЛДИВИ 2022

МАЛДИВИ 2022

 

 

 

 

Дестинација која го загрева срцето и ја полни душата со мир и спокој! Препуштете се на едно поинакво патување во тиркизните бои на Малдивите!

Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни места!

СОФИЈА - ИСТАНБУЛ - МАШКИ - ИСТАНБУЛ - СОФИЈА
 

 

10 дена / 7 ноќевања

 

Ден 1 Софија - Истанбул

Лет од аеродромот во Софија до Мале преку Истанбул во 21:25 часот. со Туркиш Ерлајнс. Слетување на аеродромот во Истанбул во 23:50 часот.

 

Ден 2: Истанбул - Мале                                                                                      

Лет за Мале во 04:30 Пристигнување во Мале во 14:20 часот. Повелете од нашата партнерска компанија и трансфер до избраниот хотел со глисер, хидроавион или домашен лет. Пристигнување во хотел и сместување. Ноќевање.

 

3-8-ми ден: Малдиви

Сонце, бел стаклен песок, водите на Индискиот Океан, стотици ненаселени острови, топли лагуни со лежерно преплавени нијанси на сина, тиркизна и зелена, „подводни градини“ од корали. Асоцијацијата што ја прави нашиот ум кога ги спомнува Малдивите е егзотичноста, романтиката, релаксацијата и приврзаната топлина што ни ги дава овој тропски рај. Ве уверуваме, токму тоа ќе го најдете овде.

За сите љубители на водените спортови и истражување на подводниот свет има можност за дополнителни екскурзии од хотелите.

Веќе сте далеку од вревата и стресот, веќе сте на вашето место, островот од соништата, заливот од соништата, романтичен филм и за чудо вие сте главните ликови. Прошетајте низ вашиот речиси пуст остров, галете ги водите на топлиот океан, нурнете во оваа жива вода, дом на повеќе од 700 видови риби. На отворен океан можете да сретнете делфини, ајкули, џиновски жили.

Ден 9: Мале - Истанбул

Појадок. Слободно време за плажа и забава. Трансфер до аеродромот Мале за лет на Туркиш Ерлајнс во 23:20 часот.

 

Ден 10: Истанбул - Софија

Слетување на аеродромот во Истанбул во 06:05 часот Полетување за Софија во 08:45 часот и слетување на аеродромот во Софија во 09:00 часот.

 

Hotel / room type / Price per person

Boarding house

euros

leva

Transfer

 

Bandos Maldives 4 * Standard Room

HB

1550

3031

boat

FB

1650

3228

Reethi Beach Resort 4 * Reethi Villa

HB

1780

3481

domestic flight and boat

ALL

2180

4264

domestic flight and boat

 

Kuredu Island Resort 4 * Garden Bungalow

FB

1940

3794

seaplane

AI

2350

4596

seaplane

Sheraton Full Moon Maldives 5 * Deluxe Room

HB

1980

3873

Boat

Al

2480

4850

boat

 

 

Vilamendhoo Island Resort 4 * Beach Villa

FB

2380

4655

domestic flight and boat

Al

2800

5476

seaplane

 

Cora Cora 5 * Lagoon Villa

 

Premium Al

3100

6063

domestic flight and boat

 

 

Velassaru 5 * Deluxe Villa

HB

2635

5154

domestic flight and boat

Al

3560

6962

domestic flight and boat

 

 

Dhigufaru Maldives 5 * Boaku Beach Villa

HB

2485

4860

domestic flight and boat

Al

2630

5144

domestic flight and boat

VARU by Atmosphere 5 * Beach Villa

Al

2830

5535

          domestic flight and boat

 

 

 

PACKAGE PRICES

 

HB - breakfast and dinner

FB - full board, no drinks

AI - all inclusive with drinks

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО

 • Авионски билет Софија - Истанбул - Мале - Истанбул - Софија со Туркиш Ерлајнс со багаж до 40 кг;
 • Аеродромски такси;
 • 7 ноќевања во хотел по избор на Малдиви во соодветната кетеринг база;
 • Трансфери аеродром-хотел-аеродром со брз глисер, хидроавион или домашен лет;
 • Добредојдовте на Малдивите на локацијата на англиски или руски;
 • Медицинско осигурување со покритие од 10.000 евра

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО

 • Лични трошоци;
 • Храна, пијалоци и услуги кои не се споменати во програмата;
 • Осигурување за откажување на патување.

 

Детали за летот:

TK1030 Софија 2125 Истанбул 2350

ТК 732 Истанбул 0430  Машко 1420

ТК 731 Машко 2320 Истанбул 0605

TK1027 Истанбул 0845 Софија 0900

 

Услови:

 • Понудата важи за минимум 2 туристи.
 • Патувањето е без медицински барања за имунизација.
 • Цената на екскурзијата се пресметува по цена од 1 УСД = 1 ЕУР;
 • Рок за известување за ненаплатени минимум - 30 дена пред поаѓање.
 • Депозит при претплата во износ од 1.000 лева.
 • Доплата до 30 дена пред поаѓање.

 

Рокови за откажување и казни:

 • Од наредниот ден од потпишувањето на договорот - 500еур (исклучок е само обезбедување на позитивен PCR тест или промена на летовите од страна на авиокомпанијата)
 • Од 29 дена до датумот на поаѓање, целиот износ на договорот

 

Откажувања без казни и рефундирање:

 • Во случај на откажување на патувањето од страна на одржувањето, сумата се враќа во рок од 7 дена од денот на откажувањето;
 • Во случај на неможност за патување поради забрана или ограничување поради епидемиолошка ситуација поврзана со СОВИД 19, платената сума ќе биде целосно вратена во рок од 14 дена од датумот на поаѓање.

 

Дополнително, за ваша безбедност, може да се подигне осигурување за откажување на патување со доплата.

 Општи услови за осигурување за откажување патување, вклучително откажување на патување поради COVID-19:

 

 • Надомест на трошоци направени во случај на откажување на резервирано патување;
 • Доколку осигуреното лице се разболи од КОВИД-19 или е ставено во карантин поради сомневање за болест и затоа мора да го откаже планираното патување, осигурувањето го покрива надоместокот на трошоците за откажување на патувањето.
 • Болеста на брачниот другар или близок роднина кој не патува исто така се смета за причина за откажување на патувањето, под услов лицето да има животно загрозувачка состојба поради СОВИД-19 и да има потреба од интензивна нега во болница.

 

Што не покрива осигурувањето?

 

 • Настани кои се предизвикани намерно или поради грубо невнимание на осигуреникот;
 • Обид за самоубиство или самоубиство;
 • Настани во здравствената состојба на осигуреникот, кои настанале или се очекуваат да настанат во моментот на склучување на осигурувањето или почетокот на патувањето;
 • Настани кои ги трпи осигуреникот како резултат на употреба на алкохол, дрога, лекови или поради одложување на пропишаната терапија;
 • Настани директно или индиректно поврзани со немири, непријателства, терор од секаков вид, природни катастрофи, влијанија од околината, земјотреси;
 • За повеќе информации за вклучените осигурувања, ве молиме контактирајте не!

 

Патниците имаат право еднострано да го раскинат договорот во секое време пред почетокот на туристичкиот пакет, по уплата на соодветните суми според условите за откажување и казни.

 

Во случај КОРИСНИКОТ доброволно да го прекине патувањето за време на неговото времетраење, сите дополнителни трошоци, вклучувајќи го и превозот, се на негов трошок.

КОРИСНИКОТ има право навреме да го пренесе на трето лице според спецификите на дестинацијата, издавајќи авио билети за меѓународни летови и најдоцна еден месец пред датумот на поаѓање, обврзувајќи се да плати само на ТУРОПЕРАТОРОТ доспеани износи, поврзани со можното повторно издавање на билети.

Патување за лица со намалена подвижност: Патувањето е погодно за лица со намалена подвижност.

 

 

Патувајте со нас во нови егзотични авантури и освојување на светот!

 

„ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ ЗА МАЛДИВИ 25.02“„ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ ЗА МАЛДИВИ 25.02“

„ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ ЗА МАЛДИВИ 25.02“„ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ ЗА МАЛДИВИ 25.02“

newwaysoftravel Превземи целосна понуда   

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: