Пребарување

Внесете клучни зборови:

ПРОМОТИВНИ ПОНУДИ

МАЛДИВИ 2022

МАЛДИВИ 2022

 

 

 

 

Дестинација која го загрева срцето и ја полни душата со мир и спокој! Препуштете се на едно поинакво патување во тиркизните бои на Малдивите!

Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни места!

НОВА ГОДИНА НА МАЛДИВИ
СОФИЈА – ДОХА – МАЛЕ – ДОХА – СОФИЈА
Датум: 29.12.2022 - 07.01.2023
9 дена / 7 ноќи
Малдивите се луксуз, романса, топлина, нежност, релаксација и природна убавина...

Чувство на безвременост, волшебни бои и погледи, мир на умот и телото, сето ова ќе го најдете овде.

1 ден 29.12.2022 : Софија - Доха
Лет од аеродромот Софија до Мале преку Доха во 16:35 часот. со АК Катар ервејс. Слетување на аеродромот во Доха во 22:15 часот.
2. ден 30.12.2022: Доха - Мале

Лет за Мале во 02:00 часот Пристигнување во Мале во 08:40 часот Преземање од нашата партнерска компанија и трансфер до избраниот хотел со глисер, хидроавион или домашен лет. Пристигнување во хотелот и пријавување. Ноќевање.

3-ти - 8-ми ден 31.12.2022 - 05.01.2023: Малдиви

Сонце, бел стаклен песок, водите на Индискиот океан, стотици ненаселени островчиња, топли лагуни со лежерни нијанси на сина, тиркизна и зелена боја, „подводни градини“ од корали. Асоцијацијата што нашиот ум ја прави при спомнувањето на Малдиви е егзотика, романтика, релаксација и галење топлина што ни ја дава овој тропски рај. Ве уверуваме, токму тоа ќе го најдете овде.
За сите љубители на водените спортови и истражување на подводниот свет, постои можност за дополнителни екскурзии од хотелите.
На 31.12.2022 дочекајте ја Новата 2023 година во избраниот хотел! Среќна Нова година!

9-ти - 10-ти ден 06.01.2023 - 07.01.2023: Мале - Доха - Софија

Хотел и тип на соба

 Пансион

Трансфер

Цена по лице во двокреветна соба

Summer Island 4* 

Superior Beach Room

 HB

A boat

2085 eur

Bandos Maldives 4*

Standard Beach Front

HB

 A boat

3010 eur

 ALL

3410 eur

Innahura Maldives 4*

Sunrise Beach Bungalow

FB

Domestic flight and boat

3090 eur

 ALL

3,560 eur

Kuredu Island Resort 4*

Garden Bungalow

 FB

Domestic flight and boat

2940 eur

ALL

3440 eur

Meeru Island Resort 4*

Garden Room

FB

A boat

3040 eur

Paradise Island Maldives 4*

Beach Villa

HB

A boat

3,260 eur

Vilamendhoo Island Resort 4*

Garden Room

FB

Seaplane

3165 eur

Velassaru Maldives 5*

Beach Villa

HB

A boat

4740 eur

Dhigali Maldives 5*

Beach Bungalow

AI

Internal Flight and boat

6,240 eur

Појадок. Слободно време. Трансфер до аеродромот во Мале за лет за Бугарија во 23:20 часот. Слетување на аеродромот во Доха во 02:10 часот Полетување за Софија во 08:30 часот и слетување на аеродромот во Софија во 12:35 часот.
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
Авионски билет Софија - Доха - Мале - Доха - Софија со Qatar Airways со багаж до 30 кг;
Аеродромски такси;
7 ноќевања во хотел по избор на Малдиви на соодветна база на оброци;
Новогодишна вечера во хотелот;
Трансфери аеродром-хотел-аеродром со глисер, хидроавион или домашен лет;
Специјално добредојде на лице место од нашите партнери на лице место и помош при трансфер до хотелот и назад;
Медицинско осигурување со покритие од 10.000 евра.
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
Факултативни екскурзии;
Храна, пијалоци и услуги кои не се споменати во програмата.
Распоред на летови на АК Катар ервејс:

Дат а

Полетува од 

Полетува во

Слетува во

Пристигнува во

Времетраење на летот

29.12.2022

SOFIA

16:35

DOHA

22:15

04:40 hours

30.12.2022

DOHA

02:00

SMALL

08:40

04:40 hours

06.01.2023

SMALL

23:20

DOHA

02:10

05:00 hours

07.01.2023

DOHA

08:30

SOFIA

12:35 p.m

05:15 hours

Временска разлика за време на патувањето помеѓу:
Софија, Бугарија и Доха, Катар: +1 час
Софија, Бугарија и Малдиви е: + 3 часа

Патувајте со нас во нови егзотични авантури и освојување на светот!

 

„ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ ЗА МАЛДИВИ 25.02“„ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ ЗА МАЛДИВИ 25.02“

„ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ ЗА МАЛДИВИ 25.02“„ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ ЗА МАЛДИВИ 25.02“

newwaysoftravel Превземи целосна понуда   

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: