Пребарување

Внесете клучни зборови:

ПРОМОТИВНИ ПОНУДИ

Малдиви 2023

Малдиви 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Малдиви - рајски острови

Малдивите се наоѓаат југозападно од Шри Ланка, на екваторот. Тука има 1.190 корални острови, кои формираат архипелаг од 26 главни острови, 202 населени острови, 100 ексклузивни и луксузни одморалишта. Многу од овие острови нудат спокојство како рај, што ги прави идеални дестинации за врвен одмор. Овој дел од светот е едноставно рај на земјата. Малдивите се пустинските острови за кои сонувате, мали островчиња расфрлани како скапоцени камења низ океанот, опкружени со тиркизна лагуна и дијамантски бел песок. Одете на Малдиви и нека еден од островите биде само ваш!

https://www.youtube.com/watch?v=FDIRx_SSjYg

 

Аранжманот вклучува:
-Повратен авиопревоз редовна релација (Белград-Мале-Белград со трансфер - економска класа) со вклучени сите такси и багаж
-Трансфер со брод на релација Мале-остров-Мале
-Сместување на островот Дигурах во хотел со 3* на база 7 ноќевања со појадок (1/2 и 1/3)
-Трошоци за организација на патувањето
-Професионално водство на претставникот за пат/агенција

 

Аранжманот не вклучува:
-Можност за доплата за еднокреветна соба - на барање
-Можност за доплата за промена на трансфери помеѓу острови (комбинација на лет + брод - 100€)
- Индивидуални трошоци
- Факултативни излети и тури
- Доплата за услуга за полупансион во хотелот за време на престој на Малдиви (150 €)
- Доплата за полн пансион во хотелот за време на престој на Малдиви (300 €)
- Дополнителна наплата за надминување на тежината на багажот (цената по кг зависи од авиокомпанијата со која летате)
- Тестирање за Ковид-19 (ПЦР тест)
- Осигурување од откажување на аранжманот
- Меѓународно патничко осигурување и осигурување во случај на Ковид на дестинацијата

11 дена / од 1499 €

 

Островот Дигура 

14.01 - 24.01.2023 г.

 

 

10 дена / од 1449 €

 

Островот Дигура

11.02 - 20.02.2023 г.

 

10 дена / од 1449 €

 

Островот Дигура

11.03 - 20.03.2023
 

10 дена / од 1449 €

 

Островот Дигура

09.04 - 18.0.2023 г.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: