Пребарување

Внесете клучни зборови:

Индивидуални патувања

МАУРИЦИУС

МАУРИЦИУС

Маурициус е островска држава во југозападниот Индиски океан која се наоѓа на 900 км од Мадагаскар.

Климата на островот е тропска, зимите се топли и суви, а летата се влажни и жешки. Просечната дневна температура на Маурициус во периодот од февруари до април изнесува 25 степени, а температура на вода 24 степени.

Неверојатен спој на романтично минато и возбудлива сегашност, надополнето со бескрајните песочни плажи, мирни тиркизно - сини води и пријатна клима, тоа го прави Маурициус совршено место за Вашиот одмор. Овие карактеристики во комбинација со традиционалната гостопримливост на неговите жители се причината овој остров да биде една од најбараните туристички дестинации во светот.

Пакет аранжман EUR
1 BLUE LAGOON BEACH HOTEL 3* 12 ноќевања/ All Inclusive Од 1502
2 BOUGAINVILLE 3* 12 ноќевања/ All Inclusive Од 1623
3 LE PALMISTE 3* 12 ноќевања/ All Inclusive Од 1751
4 COIN DE MIRE ATTITUDE 3,5* 12 ноќевања/ All Inclusive Од 1797
ТЕРМИНИ ПО ВАШ ИЗБОР ВО ПЕРИОДОТ ОД ФЕВРУАРИ ДО МАЈ

Цената вклучува:

-         Авионски превоз од Скопје;

-         Трансфер аеродром- хотел- аеродром;

-         Престој во хотел по избор.

НАПОМЕНА:

-         Плаќање во денарска противвредност;

-         Цените се променливи во зависност од терминот на патување.

Факултативни излети:

-         Запознајте ги атракциите на главниот град Порт Луис;

-         Посетете го природниот забавен парк Casela;

-         Доживејте ја убавината на ботаничката градина Sir Seewoosagur Ramagoolan;

-         Уживајте во погледот на највисокиот водопад на Маурициус, Chamarell WaterFall.

-         Еднодневни бродски крстарења до околните градови.

 

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: