Пребарување

Внесете клучни зборови:

НОВА ГОДИНА 2024

Новата 2024 Година во прекрасниот ТУНИС

Новата 2024 Година во прекрасниот ТУНИС

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Нова Година во Тунис, Енфида
2024 година

со директен чартер лет од Софија

 

28.12.2023 - 02.01.2024 вкл. 5 ноќевања / 6 дена

Совршен баланс помеѓу ориенталното и егзотичното. Иако ова магично место се наоѓа малку подалеку од Ориентот, ќе ве остави без зборови. Земја богата со античка историја со изобилство на римски и арапски антиквитети.Ова гостопримливо место се смета за една од „најзападните“ земји во арапскиот свет. Несомнено е врвна дестинација за одмор во која можете да уживате за новогодишните празници.Имате голем избор на хотели и ресорти, од кои повеќето се all inclusive. Ќе уживате во погледот на идеално кристално чиста вода, прекрасни зајдисонца и глетки кои неможе да се видат никаде на друго место во светот.