Пребарување

Внесете клучни зборови:

НОВА ГОДИНА 2021

Нова година 2021 година во Сингапур и Филипини

Нова година 2021 година во Сингапур и Филипини

 

 

 

 

 

Луксуз на Истокот и уникатни бели плажи со примамлив подводен свет на островот Бохол
11 дена / 8 ноќевања
термин : 26.12.2020


Програма :

26.12.2020 СОФИЈА – ДОХА – СИНГАПУР
Средба на аеродромот во Софија, Терминал 2 за летот на „Катар ервејс“ кон Сингапур со трансфер преку Доха во 12:25 ч. Слетување во Катар во 18:05 часот и поврзување на летот со Сингапур во 20:30 часот.

12/27/2020 СИНГАПУР
Пристигнување на Меѓународниот аеродром во Сингапур во 09:15 часот по локално време. Дочек  од претставник на локалниот партнер. По слетувањето ќе одиме на полудневна турнеја низ Сингапур (вклучена во цената) – футуристичкиот дизајн и исклучителниот луксуз се најчестите здруженија за овој азиски бисер. Комбинирајќи ги историските места, храмовите и традициите, заедно со врвниот развој, Сингапур се искачи на првите 5 од најпосетуваните градови. Архитектонските чуда околу Заливот Марина, Музејот за наука и уметност, Esplanade, Градините покрај заливот, Кинатаун ​​и Храмот на забите, плажите и забавниот парк на Универзална студиа на островот Сентоза, бројните трговски центри и примамливите ресторани се само неколку. Многуте обележја во Сингапур. Уживањето во магијата на ова место значи да чувствувате силен налив на енергија и инспирација! Нашата турнеја ќе започне во извонредната градина Орхид, дел од ботаничката градина во Сингапур, извонреден парк и омилено место за да се опуштат локалното население. Ќе продолжиме со паркот Мерлион – национален симбол на Сингапур. Мерлион е митско суштество со глава на лав и тело на риба. Паркот нуди прекрасен поглед на иконите Хотел Марина Беј Сендс, Сингапур Сингапур Флаер и Esplanade. Ќе ја посетиме Малата Индија – етничко соседство кое се наоѓа веднаш спроти Кина. Доаѓајќи тука, посетителите се нурнати во егзотичен свет со живи улици, шарени индиски производи, вкусови, култури. Ќе го видиме и Граѓанскиот округ – административниот центар на градот, зградата на парламентот, Националната галерија на Сингапур. Нашата турнеја ќе завршиме со интернат во патеката за набудување во хотелот „Марина Беј Сандс“ и панорамски поглед на целиот град. Попладне се упатуваме кон хотелот Карлтон 4 *, сместување и бесплатна вечер. Ноќевање.

28.12.2020 СИНГАПУР
Појадок. Слободно време во градот на иднината. Еве неколку опции како да го поминете овој ден: Ако сте љубител  на шопинг, не заборавајте да прошетате по патот Орчард, каде долж 2,2 км ќе најдете повеќе од 20 трговски центри со широк спектар на брендирани продавници и елитни ресторани (не се вклучени во цената). Ако барате интересно, а во исто време и попрофитабилно место за шопинг и вкусна храна, не заборавајте да одите во Кинатун (не е вклучена во цената). Посетете го островот Сентоза (околу 4 часа) – вештачкиот остров е познат по многуте забавни паркови, ресторани и хотели со високи вредности, како и огромниот аквариум СО SEС (не е вклучен во цената). Прошетка низ Градините крај Заливот (не е вклучена во цената). Посетете ја најголемата зоолошка градина за животински свет во Сингапур (не е вклучена во цената). Ноќевање во хотел во Сингапур.

29.12.2020 СИНГАПОР – МАНИЛА, ФИЛИПИНИ (летот трае околу 3,5 часа)
Појадок . Заминување од хотелот во Сингапур. Трансфер до аеродромот за лет до Манила, Филипини. Пристигнување на меѓународниот аеродром во Манила и пречек од претставник на локалниот партнер. Филипините е архипелаг од 7.107 острови лоцирани во Тихиот океан, источно од Виетнам, северно од Индонезија и Сулавесиското Море на југ. Земјата е поделена на три окрузи – Лузон, Висајас и Минданао. Главниот град Манила се наоѓа во Лузон, Кебу – вториот по големина град е во регионот Висајас, а познатиот град Давао е во Минданао. Земјата има повеќе од 15.500 км плажа. Населени се околу 700 острови, од кои некои изникнале големи градови, други имаат недопрена природа. Голем, мал, песочен, сончев, егзотичен, релаксирачки и убав – овие зборови ги опишуваат скоро сите острови на тропската земја. Луѓето на Филипините се смешка, пријателски и ќе ве шармираат со нивната леснотија и пријателство. Добредојдовте на Филипините! Трансфер во хотелот Манила 5 *. Сместување и слободно време. Ноќевање.

12/30/2020 МАНИЛА – БОХОЛ (лет со времетраење од 1,20 часа)
Појадок во хотелот во Манила. Напуштање на  собите и пренесување на аеродромот за домашен лет до островот Бохол. Островот Бохол е 12-ти по големина на архипелагот и е познат по своите „Чоколадни ридови“, бели чисти плажи и е исклучително богат со морски животи, особено во заливот на Памиланка, подводниот свет. Островот е познат по своите мали жители со големи очи со широк поглед – долги нозе (постројки), како и кратки, но полни и погодни за разни реки во водни спортови, како и долги беспрекорни бели плажи. Пристигнување во раните попладневни часови на аеродромот Тагбаларан и дочек од претставник на партнерот на лице место. Трансфер во хотелот на островот Бохол. Сместување во соби и слободно време. Ноќевање.

31.12.2020 БОХОЛ
Слободен ден за одмор и сончање на рајската бела песочна плажа на островот Бохол. Местото каде што се наоѓаме е уникатно со една од најчистите плажи на островот, а многу близу е познатата погодна за нејзината водена спортска плажа Думалуан, како и „брзата“ плажа Алона – популарна дестинација за љубителите  на ноќните авантури. Бидете сигурни дека ќе  уживате во сонцето под безгрижните палми, потопете се во чистите води на океанот и разгалете се со коктел на плажа … Подготовки за новогодишната вечера во хотелот. Среќна НОВА ГОДИНА 2021 година!

01.01.2021 БОХОЛ
Појадок. Слободно време за одмор во одморалиштето Бохол. Ноќевање.

02.01.2021 БОХОЛ 
Денес имаме целодневна прошетка низ убавините на прекрасниот зелен остров Бохол (вклучена во цената, времетраење од околу 8 часа). Нашата турнеја ќе започне со посета на градот Баклајон со фото-стоп на историскиот споменик посветен на Крвавиот договор склучен во 1965 година помеѓу локалниот гувернер Сикатуна и шпанскиот патник Мигел Лопез де Легаспи. Крвавиот договор е еден вид локален ритуал во кој две лица потпишуваат пријателски договор, запечатен со неколку капки крв од раката на секој од учесниците измешан со вино. Смесата се пие до последната капка … Продолжуваме кон истоимената црква Баклајон, која е една од многуте цркви со камена градба на островот, но оваа преживеа речиси неоштетена по големиот земјотрес. Се одликува со многу верски предмети, локална облека и црковна музика снимени на кожи од животни. Потоа се упатуваме кон големата привлечност на островот Бохол – Чоколадо Хилс. Географските чуда на островот, кои ја менуваат својата барел во зависност од сезоната, се негов повик. Во лето, кога е многу суво и топло, ридовите лоцирани во долината ја менуваат својата боја од зелена во кафеава, а кога се гледаат оддалеку, се претвораат во големи „капки чоколади“ во средина на долината. Оттаму го добиваат своето име – Chocolate Hills. На патот, ќе поминеме низ познатата шума од махагони Билард. Слегувајќи надолу, ќе застанеме на реката Лобок за крстарење во џунглата, а за време на крстарење ќе уживаме во вкусен ручек (локална кујна вклучена во цената). Пред да се вратиме во хотелот, ќе застанеме на резерва за најмалите примати во светот – долги нозе. Ќе  се запознаеме со овие слатки ноќни животни со мали тела и долги опашки, кои оставаат впечаток со широките очи. Враќање во хотелот доцна попладне. Слободно време. Ноќевање.

03.01.2021 БОКХОЛ – БАЛИКАСАГ ИСИЛД – БОКХОЛ
Појадок. Рано заминување на островот Баликасаг, познат по уникатниот подводен свет (вклучен во цената). Островот Баликасаг се наоѓа на само 6 км оддалеченост од брегот на Панглао (местото каде што сме на островот Бохол) и е рај за сите љубителите  на корали и шарени риби. Ќе  имаме можност да прошетаме низ островот (по избор) и / или да уживаме во уникатниот подводен свет. Ќе имаме пикник ручек на островот (вклучено во цената). Попладне – ќе се вратиме во хотелот. Слободно  попладне. Ноќевање.

04.01.2021 БОХОЛ – МАНИЛА – ДОХА
Појадок. Напуштање на собите околу пладне.Слободно време до трансферот на аеродромот за лет до Манила. Средба на домашниот терминал за летање во Манила од страна на претставник на локален партнер и трансфер на меѓународниот терминал за летање до Доха во 23:30 часот.

05.01.2021 ДОХА – СОФИЈА
Пристигнување на меѓународниот аеродром Хамад во Доха во 04:45 часот Поврзување на летот за Софија во 07:10 часот Пристигнување во Бугарија во 11:25 часот.


Цената вклучува 3 екскурзии и Новогодишна вечера во хотел во Бохол

ХОТЕЛИ По лице во двокреветна соба Еднокреветна соба  Трет возрасен во двокреветна соба Дете до 10,99 г. со двајца возрасни
BOHOL BEACH CLUB 4*/ BB/ deluxe room 3120 еврa 3675 еврa 3065 еврa 2350 еврa
AMORITA RESORT 5*/ BB/ deluxe room 3522 еврa 4322 еврa 3378 еврa 2581 еврa

Во цената е вклучено:


Во цената не е вклучено:

 


Услови и забелешки:


Услови за резервација :


Рокови за откажувања и казни:


Потребни документи: