Пребарување

Внесете клучни зборови:

БОЖИЌ И НОВА ГОДИНА 2022

НОВОГОДИШНО ПАТУВАЊЕ ВО ГРАДОТ НА ЉУБОВТА 28.12.2021-01.01.2022 (5 дена / 4 ноќевања)

НОВОГОДИШНО ПАТУВАЊЕ ВО ГРАДОТ НА ЉУБОВТА 
28.12.2021-01.01.2022 (5 дена / 4 ноќевања)

 

 

 

 

 

 

 

 

Град на виното, љубовта, Ајфеловата кула, раскошната авенија Шанзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, Версај, плоштадот Конкорд, Операта, кабаре барот Мулен Руж, листа која нема крај. Тоа е Париз, град кој го носи епитетот Градот на светлината, во кој мирисот на парфемите кои овде се произведуваат лебди во воздухот. Ако сте во потрага по раскош и мода, неверојатно вкусна храна, тогаш Париз задолжително треба да биде на Вашата листа на европски градови кои мора да ги посетите!

ПРЕДЛОГ ПРОГРАМА

1 ден  28.12.2021 (вторник) – СКОПЈЕ-БУВЕ ПАРИЗ

Пријавување на аеродромот во Скопје 3 часа пред предвидениот лет кон Париз во 18:10 часот. Слетувате во Париз на аеродромот Буве во 21:10 часот. По завршување на пасошка и царинска контрола, со организиран приватен трансфер се упатувате кон хотелот во Париз (90км).

Сместување во хотел со 3* (пример хотел Hotel Reseda Paris 3*). Ноќевање.

2 ден 29.12.2021 (среда) – ПАРИЗ
Појадок во хотел. Идеален ден за прошетки низ улиците на еден од најфасцинантните градови во светот. Почуствувајте ја новогодишната магија и прошетајте до Монмартр, посетете ја базиликата Sacre Coeur уживајќи во прекрасниот поглед на Париз! Ноќевање.

 

3. ден 30.12.2021 (четврток) – ПАРИЗ
Појадок во хотел. Туристички и истористките знаменитости подолу се наш предлог за комплетно доживување на градот на светлината и љубовта! Ile de la Cite со катедралата Notre-dame, латинскиот кварт, Saint Germain, Sorbonne, Louvre, Champs Elysee, Наполеоновата гробница Dome des invalides, Concorde Bastille, Republique, Vendome, Trocadero, Etoilе и музејот Лувр кој 700 години бил резиденција на француските кралеви, се до нивната преселба во Версај. Овде се наоѓаат околу  65,300  уметнички дела меѓу кои и најпознатата Мона Лиза. Ноќевање.

4 ден 31.12.2021 (петок) – ПАРИЗ
Појадок во хотел. На последниот ден од годината или денот кога ја дочекуваме новата, на улиците низ Париз владее предновогодишна еуфорија на која никој не останува рамнодушен. Дочек на новата година во Париз значи забава, прекрасна храна и француско вино попратено со музички артсти од целиот свет. СРЕЌНА НОВА ГОДИНА! Ноќевање.

5 ден 01.01.2022 (сабота) ПАРИЗ БУВЕ – СКОПЈЕ
Појадок и одјавување од хотелот. Слободно време до организираниот трансфер до аеродромот Буве во Париз (90км). Пријавување на шалтерите на аеродромот за предвидениот лет кон Скопје во 21:45 часот. Пристигнување на аеродромот во Скопје во 00:25 часот.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ПО ЛИЦЕ: 369
 

Пакет цената е изразена по лице, при што истата вклучува:


Пакет цената НЕ вклучува:

Напомени:

Валидноста на Вашата патна исправа е потребно да биде минимум 6 месеци.

newwaysoftravel Превземи целосна понуда    newwaysoftravel Превземи целосна понуда

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: