Пребарување

Внесете клучни зборови:

Индивидуални патувања

Одмор на Канарските острови - август 2021 година

Одмор на Канарските острови - август 2021 година

Гран Канарија спаѓа во групата на Канарските острови во Атлантскиот Океан, кој се наоѓа југоисточно од Тенерифе. Островот е со вулканско потекло, како и останатите Канарски острови.

Климата на островот е блага, со пријатни температури, ретко кога превисока и скоро секогаш постојана. Просечната дневна температура во периодот од февруари до април изнесува 22 степени, а температурата на водата 18 степени.

“Минијатурниот Континент”, како што го нарекуваат овој остров, може да се пофали со пространи пес
очни дини, надополнети со живописни планини. Гран Канарија има многу што да понуди на туристите: југот познат по волшебното селце Puerto de Mogán (наречено уште и Мала Венеција), Puerto Rico, Maspalomas и познатата Playa del Ingles, но тука се и спектакуларните пејзажи на западниот брег и внатрешноста на островот.

Лето 2021 година на Канарските острови!
9 дена / 7 ноќи по цени почнувајќи од 750ЕУР.
Единствената потврдена и загарантирана програма со чартер до Канарските острови.

Побарајте понуда на info@newwaysoftravel.com.mk

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: