Пребарување

Внесете клучни зборови:

Пампорово - Зима 2020/2021

ПАМПОРОВО ЗИМА 2020/21

ПАМПОРОВО ЗИМА 2020/21

 

 

 

ХОТЕЛ

 

ПЕРИОД

APART- HOTEL KAMELIA 4*

Макс.

лица во соба

01.12-18.12

05.03-15.04

19.12-27.12

03.01-10.01

28.12-02.01

11.01-21.01

 

 

22.01-04.03

Цена по лице за ноќевање /Наем

Студио (мин./макс.2в.)

2+0

27

42

60

30

37

Апп со 1 спална соба(мин.2воз.,макс.

2 воз.+2 деца или 3 воз.)

2+2

29

45

64

33

41

Апп со 2 спални соби (мин.4воз.)

(макс.4 воз.+2деца или 5 воз.)

4+2

25

37

56

27

34

Апп со 3 спални соби (мин. 6 воз)

(макс.6воз.+2деца или 7 воз.)

6+2

24

36

53

26

32

 1. Бесплатно користење на базен ,фитнес, остава за ски опрема,WI-FI интернет, вечерна анимација за деца, паркинг, инфра ред сауна, Џакузи, парна бања.
 2. Минимум престој 5 ноќи за период од 28.12-02.01, 2 ноќевања за останатиот период
 3. Доплата за појадок-6 еур. возрасни / 4 еур деца од 6-11.99 год. на ден
 4. Доплата за вечера-11 еур. возрасни /  6 еур деца од 6-11.99 год. на ден
 • Божиќна Вечера (задолжителна)-43 еур возрасен/ 28 еур деца 6-11.99 год.
 • Новогодишна Вечера (задолжителна)-95 еур возрасен/50 еур. деца 3-11.99 год. во посебен дел од хотелот со

анимација

 • Деца од 0-5.99 год. на  дополнително легло- Бесплатно
 • Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст
 • Дете од 0-11.99 год. на редовно легло-нема попуст
 • Возрасен  на дополнително легло- 20% попуст
 • Попуст за рана резервација: 10% за резервации направени до 31.10.

 

 

 

 

 

 

 

 

ХОТЕЛ

 

ПЕРИОД

HOTEL PRESPA 3*

Макс.

лица во соба

01.12-18.12

03.01-15.01

21.02-15.04

19.12-27.12

16.01-20.02

28.12-02.01

 

 

Цена по лице на ден  Полупансион

Двокреветна соба

2+1

28

31

52

Еднокреветна соба

1

36

40

63

Студио Мин. 3 плаќања

3+1

29

32

53

 • Бесплатно користење на фитнес, Wi-Fi во соба и во лоби барот, превоз до Малина ски центар според хотелскиот распоред, паркинг
 • Минимум престој : 5 ноќевања
 • Новогодишна Вечера na 31.12.2019 (задолжителна) -55 еур возрасен / 30 еур  деца 2-11.99 год
 • Дете  од 0-1.99г.-бесплатно
 • Дете од 2-11.99г. на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна соба-30% попуст
 • Дете од 2-11.99г. на дополнително легло во докреветна соба-75% попуст
 • Возрасен на дополнително легло во двокрветна-25% попуст
 • Попуст за рана резервација: 10% попуст за резервации направени до 30.11.(не важи за период 30.01-20.02.)

Екстра попусти:  7=6 за престој 03.01-16.01 и од 04.03. до крај на сезона  Двата попуста не се комбинираат.

ХОТЕЛ

 

ПЕРИОД

ORPHEUS HOTEL PAMPOROVO 4*

Макс.

лица во соба

29.12-02.01

 

24.12-28.01

03.01-09.01

23.01-29.01

07.02-20.02

 

30.01-06.02
 

 

18.12-23.12

10.01-22.01

21.02-03.03

 

04.03-10.04

 

Цена по лице

Полупансион

 

 

Двокреветна соба-макс.2воз+1дете

2+1

84

47

47

49

35

Еднокреветна соба

1

122

67

70

62

49

Трокреветна соба-цена за 3воз/макс.3воз

3+0

215

 121

 125

 110

    90

АПП-1-спална соба-цена за 2воз+2деца или 3воз/макс.4 возрасни

2+2

252

141

147

129

105

 • Цената вклучува бесплатно користење na базен, инфраред сауна, Финска сауна фитнес, бања со пареа,WI-FI, шатл превоз до ски патеката 2- Malina , остава за сопствена ски опрема во хотелот,паркинг, анимации за деца и спортски анимации за возрасни.
 • Минимален престој: Минимум 3 ноќевања за период од 29.12-01.01; Минимум 4 ноќевања за период од 23.01-20.02
 • Божиќна Вечера (задолжителна)- 41 еур.  возрасни/ 22 еур. деца 5-12.99 год.
 • Новогодишна Вечера - (задолжителна) -95 еур. возрасни/ 50 еур. деца  5-12.99 год.
 • Попусти во двокреветна соба

Дете 0-4,99 на дополнително легло со 2 возрасни во двокреветна или АПП- бесплатно/бесплатен baby cot
Дете 5-12,99 на дополнително легло со 2 возрасни во двокреветна соба-бесплатно
Дете 5-12,99 на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна соба- 50% попуст
Две деца 5-12,99 со 1 возрасен во двокреветна соба- двете деца добиваат по 50% попуст

 • Попусти во Апартман
   
  1 дете 5-12,99 на дополнително легло со 3 возрасни во АПП со 1 спална соба-90% попуст од редовната цена
   4то возрасно лице на дополнително легло во АПП со 1 спална соба-85% попуст од редовната цена
 •  Попуст за рана резервација: за резервации со7 или повеќе ноќевања престој- 20% попуст за резервации направени до 25.11.2020; за резервации со 6 или помалку ноќевања престој- 10% попуст за резервации направени до 25.11.2020;
 • Екстра попусти
  7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12 за пристигнувања 03.01-31.03. Бесплатна е првата ноќ на престој.
  Попустот за рана резервација е екстра попустите НЕ се комбинираат.

ХОТЕЛ

 

ПЕРИОД

FINLANDIA HOTEL 4*

Макс.

лица во соба

01.12-26.12

12.01-23.01

23.02-10.04

 

27.12-02.01

 

03.01-12.01

 

24.01-22.02

Цена по лице ПОЛУПАНСИОН-(Освен за АПП)

 

 

Двокреветна соба (макс. 4 воз.)

2+1/2

30

51

36

Двокреветна=Еднокреветна соба

1

+50%

+100%

+50%

Двокреветна Делукс

2+1

36

56

41

АПП Стд (цена  само за  наем на АПП  макс.4 воз.)

2+2

71

120

85

 • Во цената е вклучено ноќевање, појадок, вечера (за двокреветна и еднокреветна соба), бесплатно користење на базен и фитнес, шатл превоз до ски патеките и назад, паркинг.
 • Доплата за ручек -9 еур возрасни / 6 еур деца 3-11.99 год
 • Доплата за Полупансион (задолжителен во АПП) -11 еур возрасни / 6 еур деца 3-11.99 год на ден
 • Божиќна Вечера (задолжителна)- 30 еур  возрасен/ 18 еур деца 3-11.99 год
 • Новогодишна Вечера (задолжителна ) -60 еур возрасен / 33 еур деца 3-11.99 год

Дете од 0-2.99 год-Бесплатно

Дете од 3-11.99 год на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна соба- 50% попуст,НЕМА ПОПУСТ  за периодот за Нова Година (27.12-02.01)

Дете од 3-11.99 год на дополнително легло во двокреветна соба-50% попуст за период 27.12-02.01, 70% попуст за останатиот период

Дете на дополнително легло во апартман- плаќа само за Полупансион

Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба-20% попуст

 • Попусти за рана резервација (не важи за период 27.12-02.01)

10% попуст за резервации направени до 15.11.

 • Екстра попуст: за престој од 7-10 ноќи-1 бесплатна ноќ  во период 01.12-26.12, 10.01-21.01 и од 21.02-10.04., за престој 11 ноќи и повеќе-2 бесплатни ноќи.    Двата попуста не се комбинираат.

 

BELMONT SKI & SPA HOTEL 4*

Макс.

лица во соба

01.12-18.12

09.01-22.01

21.02-15.04

19.12-28.12

03.01-08.01

23.01-20.02

 

 

29.12-02.01

Цена по лице Полупансион

Двокреветна соба (макс.2воз.+1дете)

2+1

30

35

58

Еднокреветна соба

1

42

53

88

Студио/АПП (мин.2воз./макс.3воз.+1дете)

2+2

35

42

70

 • Бесплатно користење на парна бања, фитнес, базен, Финска сауна, паркинг (ограничен број на места), сеф, Wi-Fi., трансфер до студентскиот ски центар со возен ред потврден од хотелот.
 • Минимум престој 3 ноќи за период од 29.12-02.01
 • Новогодишна Вечера на 31.12.2019 (задолжителна)-65 еур возрасен / 35 еур деца 2-11.99 год

Дете од 0-1,99 бесплатно

Дете 2-11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен во двокреветна-50% попуст

Дете 2-11.99 год на дополнително легло во двокреветна-75% попуст

Две деца 2-11.99 год со 1 возрасен во двокреветна-прво дете 50% попуст, второ дете 75% попуст

Едно или две деца 2-11.99 год на дополнително легло со 2 возрасни во Студио/АПП- секое дете по 75% попуст

Возрасен  на дополнително легло во Студио/АПП- 25% попуст

 • Попуст за рана резервација- 10% попуст за резервации направени до 30.11.
 • Екстра попуст
  7=6 за престој во период од 09.01-23.01 и за пристигнувања по 21.02.
  Попустот за рана резервација и екстра попустот не се комбинираат

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ХОТЕЛ

 

ПЕРИОД

PAMPOROVO HOTEL 4*

Макс.

лица во соба

11.12-19.12

06.03-15.03

 

20.12-28.12

17.01-20.02

 

29.12-30.12

01.01-03.01

31.12.

04.01-16.01

21.12-05.03

Цена по лице на ден

Ноќевање со појадок / Полупансион

НП

ПП

НП

ПП

НП

ПП

НП

ПП

НП

ПП

Двокреветна соба со балкон (мин 1 воз.+1дете, макс. 2воз+1дете или 3воз)

2+1

25

32

36

43

62

69

69

69

32

39

Двокреветна без балкон (мин 1 воз.+1дете,

макс. 2воз.+2 деца или 3 воз.)

2+2

22

29

34

41

60

67

67

67

30

37

Еднокреветна соба

1

+50%

+80%

+100%

+100%

+50%

Студио( мин.2воз. макс.2воз.+2деца/3воз.)

2+2

36

43

48

55

74

80

80

80

44

51

Апартман (мин. 2воз+2деца.,макс.3воз.+1дете)

2+2

42

49

53

60

79

86

86

86

49

56

Апартман Де Лукс (мин=макс.2воз.)

2+0

53

60

65

72

91

98

98

98

61

68

Претседателски АПП-цена по апп (мин=макс.2воз.)

2+0

279

293

302

316

354

368

368

368

294

308

 • Бесплатно користење на базен, фитнес, Џакузи, парна бања, сауна, игротека за деца, Wi-Fi во лоби бар и Whiskey бар, ски-остава (ограничен број), превоз до ски терените, паркинг (ограничени места)

*Гостите на ПОЛУПАНСИОН имаат вечера на 24.12 и на 25.12
Минимален престој- минимум 3 ноќевања за период од 29
.12-03.01

 • Новогодишна Гала вечера во ресторан Orpehus(задолжителна)- За гостите нa Ноќ. Со појадок или на Полупансион: 90 еур за возрасни/40 еур за деца 4-11.99/деца 0-3.99
 • Новогодишна Гала вечера во ресторан Perelik (задолжителна)- За гостите нa Ноќ. Со појадок или на Полупансион: 80 еур за возрасни/40 еур за деца 4-11.99/деца 0-3.99
 • Деца 0-3.99 за време на Новогодишната вечера добиваат мени за деца
 • Попусти:

1 или 2 деца од 0-3.99 со 1 возрасен = еднокреветна соба

Дете од 4-11.99 г. на редовно легло со 1 возрасен во Двокреветна=Еднокреветна

Две деца 4-11.99 год. со 1 возрасен во двокреветна соба-секое дете по 50% попуст

Дете од 0-0,3,99 на допол. легло – бесплатно. Baby cot – бесплатно ( на посебно барање, ограничен број)

Прво дете од 0-11.99 на дополнително легло со 2 возрасни - бесплатно

Второ дете од 4-11.99 год. на дополнително легло со 2 возрасни во Двокреветна без балкон или Студио-50% попуст

Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба , студио или апартман – 20 % попуст

 • Попуст за периодот за Нова Година 29.12-03.01 (може да се комбинира со попустот за рана резервација)
  10% попуст за резервации со 4 ноќевања во период од 29.12-03.01.2020

15% попуст за 5-6 ноќевања  во период од 29.12-03.01.2020

 • Попусти за рана резервација:

20% попуст за резервации направени до 31.10

10% попуст за резервации направени до 30.11

 • Екстра попусти
  7=6 за пристигнувања во период од 11.12-19.12 , 04.01-16.01 , 21.02-15.03. Бесплатна ноќ е првата ноќ на престојот
  Попустот за рана резервација и есктра попустот СЕ комбинираат

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ХОТЕЛ

 

ПЕРИОД

SNEZHANKA HOTEL 3*

Макс.

лица во соба

01.12-23.12

28.02-04.04

24.12-28.12

03.01-27.02

29.12-02.01

Цена по лице на ден Полупансион

Двокреветна соба –макс.3воз.

2+1

26

31

72

Еднокреветна соба

1

38

46

144

Апп со 1 спална – цена за 2 воз + 2 деца

2+2

74

46

144

 • Во цената е вклучено ноќевање, појадок, вечера, бесплатно користење на базен, сауна, фитнес, Wi-Fi, паркинг.
 • Шатл превоз до ски патеките (задолжително) 1 еур по лице на ден, цената е за повратен превоз до ски патеките и назад
  3-то и 4-то возрасно лице во АПП- 12 еур на ден
  3-то дете (4-11,99) во АПП- 9 еур на ден
 • Божиќна Вечера (задолжителна)-23 еур возрасен / 13 еур. За деца од 4-11.99 год
 • Новогодишна Вечера (задолжителна)-53 еур. Возрасен / 25 еур. За деца  од 4-11.99 год
 • Попусти за во двокреветна соба:

Дете 0-5.99 год. На дополнително легло со 2 возрасни во двокреветна соба – бесплатно

Дете 6-11.99 год. На дополнително легло со 2 возрасни во двокреветна соба -65% попуст

Еден возрасен и едно дете (0-1.99)=Еднокреветна соба

Дете 2-11.99 год. На редовно легло со 1 возрасен во двокреветна соба -40% попуст

Еден возрасен и 2 деца (6-11.99)-Прво дете има 40% попуст, второ дете има 65% попуст од цената за возрасен

Едно возрасен и 2 деца (2-5.99)-Прво дете има 40% попуст, второ дете плаќа 9 еур на ден

Еден возрасен + 1 дете (6-11.99) + 1 дете (2-5.99)- Прво дете има 40% попуст, 2-ро дете плаќа 9 еур на ден

Возрасно лице на дополнително легло во двокреветна соба – 25% попуст

 • Попусти за рана резервација: 10% попуст за резервации направени до 31.10.
 • Екстра попусти: (7=6) за пристигнување од 03.01-31.01. и 25.02-04.04.2021

Попустите за рана резервација и екстра попустите НЕ се комбинираат                             

 

 

ХОТЕЛ

 

ПЕРИОД

MPM HOTEL MERRYAN 3*

Макс.

лица во соба

26.12-03.01

 


19.12-25.12
04.01-09.0101.12-18.12
10.01-12.02
21.02-11.04

13.02-20.02

 

Цена по лице  ПОЛУПАНСИОН

 

 

Двокреветна соба

2+1

70

42

38

Двокреветна=Еднокреветна соба

1

116

71

61

Суит-мин 2воз, макс.2воз+2 деца или 3воз

2+2

82

53

49

Дете 2-11,99 на доп.легло во двокреветна или Суит

 

14

14

14

 • Во цената е вклучено  ноќевање, појадок, вечера ,бесплатно користење на сауна, парна бања, џакузи, остава за ски опрема, WI-FI на рецепција и во лоби.
  *Минимален престој- 4 ноќевања во период 26
  .12-03.01, 3 ноќевања во период: 19.12-25.12, 04.01-09.01 и 13.02-20.02
  Шатл превоз до ски патеките- 10 еур по лице за престој(за престој од 6 ноќевања); 10 еур по лице за првите 6 ноќевања и 2 еур по лице на ден за секој нареден ден престој (за 6 и повеќе ноќевања) и 2 еур по лице за пократок престој (до 5 ноќевања)
 • Новогодишна Вечера (задолжителна ) -65 еур возрасен / 35 еур деца 2-11.99 год
  Деца од 0-1.99 год-Бесплатно

Дете од 2-11.99 год на редовно легло во двокреветна соба- 20 % попуст

Возрасен на дополнително легло во Суит -20% попуст

 • Попусти за рана резервација: 15% попуст за резервации направени до 31.10
 • Екстра попусти:
  7=6, 10=9,11=10,14=12 за пристсигнувања до 23.12. и пристигнувања 11.01-15.01. и од 04.03 до крај на сезона
  Попустите за рана резервација и екстра попустите СЕ комбинираат
    
                                        

 

 

 

 

ХОТЕЛ

 

ПЕРИОД

HOTEL COMPLEX

 “THE CASTLE” 3*

Макс

лица во соба

15.12 -29.12

03.01-04.03

30.12-02.01

 

05.03-31.03

 

 

Цена по соба Ноќевање со појадок

Нед-Чет

Пет и Саб

 

Студио- Цена за 2 воз.  (макс.2 воз.)

2+0

62

67

76

49

Апп 1спална- Цена за 2 в. (мин.2в, макс.4 в.)

2+2

70

72

88

55

Апп 2 спални- Цена за 4 в.  (мин.4 в., ,макс.6 в.)

4+2

108

114

125

87

Дете од 0-5.99год. на допол. Легло во АПП

 

Бесплатно

Бесплатно

Бесплатно

Бесплатно

 

Прво дете 6-11.99год.  на доп. легло во АПП

 

10

10

10

10

Второ дете 6-11.99год. на доп. легло во АПП

 

7

7

7

7

Прво возрасно лице на доп.легло во АПП

 

14

14

14

14

Второ возрасно лице на доп.легло во АПП

 

10

10

10

10

 • Во цената е вклучено ноќевање со појадок, бесплатно користење на фитнес, кабловски интернет во соба, паркинг, превоз до ски центар 1 и Малина
 • Минимум престој во висока сезона ( 30.12-01.01 ) 3 ноќевања.
 • Доплата за  Полупансион-11 еур. возрасен / 6 еур. деца од  6-11.99 год.
 • Новогодишна Вечера (незадолжителна ) -90 еур. возрасни/ 45 еур. деца  3-17.99 год
 • Попусти за рана резервација – Не важат за период 30.12-02.01.
  10% попуст за резервации направени до 30
  .11.
 • Екстра попусти: (7=5) за пристигнување во период од 06.01-20.01 и од 05.03-31.03.

 (7=6) за пристигнување во период од 15.12-29.12 и од 21.01-28.02

              (14=12) за пристигнување во период од 06.01-31.03   

 • Двата попуста Не се комбинираат.

ХОТЕЛ

 

ПЕРИОД

 

GREEN LIFE APART HOTEL 3*

Макс

лица во соба

01.12-21.12

02.03-31.03

22.12-27.12

03.01-30.01
06
.02-01.03

28.12-02.01


31.01-05.02

Цена по соба  Ноќевање со појадок

Студио ( за 2 лица )

2+0

36

63

78

70

Студио ( за 3 лица )

2+1

49

72

91

80

АПП со 1 спална ( макс.4 воз. )

2+2

56

86

109

95

АПП со 2 спални ( макс.5 воз. или 4воз.+2деца )

4+2

77

117

132

116

Цена по соба Полупансион

Студио ( за 2 лица )

2+0

53

79

94

86

Студио ( за 3 лица )

2+1

72

97

116

105

АПП со 1 спална ( макс.4 воз. )

2+2

81

109

133

119

АПП со 2 спални ( макс.5 воз. или 4воз.+2деца )

4+2

118

159

172

159

 1. Во цената е вклучено ноќевање со појадок, или појадок и вечера, бесплатно користење на сауна, парна бања, Wi-Fi..
 2. Вечерата на 31.12 е од 18:30 до 22:00 – ќе биде стандардна вечера
 3. Минимум престој 3 ноќи за период од 28.12-02.01.
 1. Попусти за рана резервација
 • 10% попуст за резервации направени до 30.11.

Екстра попусти: (6=5 за престој до 01.12-27.12, 03.01-30.01 и од 06.02-31.03.

 1. Попустот за рана резервација и екстра попуст НЕ се комбинираат.

 

 

 

 

 

ХОТЕЛ

ПЕРИОД

STENATA APART HOTEL 2*

Макс.

лица во соба

 

26.12-02.01

 

18.12-25.12

   03.01-20.01

   21.01-28.02

  

01.03-31.03

 

Цена по соба Ноќевање со појадок

 

АПП-1 спална соба-Цена за 2 лица

2+1

113

74

85

67

АПП- 2 спални соби-Цена за 4 лица

4+2

149

105

117

92

Студио-Цена за 2 лица

2+0

    85

           59

    68

         54

AПП Лукс-1 спална соба-Цена за 2 лица

2+1

146

95

109

86

АПП Лукс-2 спални соби-Цена за 4 лица

4+2

190

138

150

119

Дете 7-13,99 на дополнително легло

 

10

10

10

10

Возрасен на дополнително легло

 

15

15

15

15

 1. Бесплатно користење на Ноќевање со појадок, остава за ски опрема,WI-FI
 2. Минимум престој 5 ноќи за период од 26.12-02.01 и 21.01-28.02, мин. 3 ноќи за останатиот период
 3. Доплата за вечера-11 еур. возрасни /  6 еур деца од 7-13.99 /3 еур по дете 3-6.99 на ден
 • Новогодишна Вечера (задолжителна)-72 еур возрасен/39 еур. деца 3-13.99 год.
 • Нема стандардна вечера на 31.12.

Деца од 0-6.99 год. на  дополнително легло- Бесплатно

Дете од 6-13.99 год. на дополнително легло плаќа според табелата

Дете од 0-13.99 год. на редовно легло-нема попуст

 • Екстра попусти: За престој 7-13 ноќи – 1 ноќ бесплатно, за престој 14 ноќи и повеќе – 2 ноќи бесплатно во период 03.01-31.03. Бесплатна ноќ е последното ноќевање од престојот
 • Двата попусти можат де се комбинираат

 

 

ХОТЕЛ

ПЕРИОД

EFFECT MALINA RESIDENCE APARTMENTS 3*

Макс.

лица во соба

 

 

01.11-15.12

 

16.12-24.12

11.01-17.01

04.03-31.03

   25.12-01.01

  

02.01-10.01

18.01-31.01

10.02-03.03

 

01.02-09.02

Цена по соба Само сместување

 

АПП 1 спална соба-Цена за 3 воз.

2+1

62

71

128

88

112

АПП-2 спални соби-Цена за 5 воз.

4+2

78

89

159

109

140

 1. Цената вклучува сместување,WI-FI, отворен паркинг
 2. Минимум престој 3 ноќи за период од 25.12-01.01.
 3. Доплата за појадок-6 еур. По лице на ден (Појадокот се сервира на маса во апартманите, гостите може да порачаат бојадок за еден, за двајца или повеќе лица)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ХОТЕЛ

 

ПЕРИОД

 

FOREST  NOOK APART HOTEL

Макс

лица во соба

01.12-06.12

10.12-19.12

04.03-15.04

11.01-29.01

20.12-28.12

04.01-10.01

30.01-03.03


29.12-03.01

Апарт хотел Цена по соба (редовни легла) Полупансион

Двокреветна соба Анекс зграда-Цена за 2 воз (Макс.2в+1д)

2+1

55

61

67

97

Двокреветна соба Главна зграда-Цена за 2 воз.

(Макс. 2в+1д)

2+1

59

63

70

99

АПП со 1 спална Анекс зграда-Цена за 2 воз

2+2

64

70

76

122

АПП со 1 спална Главна зграда-Цена за 2 воз.

2+2

68

72

79

124

Мазонет со 2 спални АНекс зграда-Цена за 4 воз.

4+2

105

115

128

182

АПП со 2 спални Главна зграда –Цена за 4 воз.

4+2

109

120

133

187

Дете 0-5.99 на дополнително легло Полупансион со 2 воз. Во Главна /Анекс зграда

 

Бесплатно

Бесплатно

Бесплатно

Бесплатно

Дете 6-11.99 на допол. Легло Полупансион во Главна/Анекс зграда

 

10

10

10

10

Возрасен на допол. Легло Полупансион во Главна/Анекс зграда

 

24

24

24

24

Вили - Цена по соба – Само сместување

Вила со 2 спални

4+2

98

108

130

195

 1. Анекс зграда: главен ресторан, ноќен клуб, рецепција, игротека, остава за ски опрема, сите апартмани со 2 спални се мазонети на 2 ката
 2. Главна зграда: лоби бар, спа центар, меана, ресторн, детско катче, анимациска сала, кино сала
 3. Во цената е вклучено бесплатно користење на сауна, парна бања, базен, превоз до ски лифтот, интернет
 4. Цените не важат за време на студентскиот празник (07.12-09.12)
 5. Нема стандардна вечера на 25.12 и на 31.12. Цените во Главна/Анекс зграда за 25.12 и 31.12 вклучуваат само појадок
 6. Сместување во соби на 26.12, 30.12 и 02.01. е после 17:00
 7. Минимум престој во апарт хотел 3 ноќи
 8. Минимум престој во вилите е 5 ноќи за период 29.12-02.01
 9. Доплата за Полупансион (во Вилите, незадолжително) – 13 еур за возрасни/9 еур за деца 6-11.99/деца до 5.99 бесплатно
 10. Божиќна вечера (незадолжителна): 33 еур за возрасни/17 еур за деца 6-11.99/11 еур за деца 3-5.99
 11. Новогодишна вечера (незадолжителна): 63 еур за возрасни/33 еур за деца 6-11.99/17 еур за деца 3-5.99

Екстра попусти-важат само за вилите: (7=6, 11=9, 14=11 за престој: 01.12-19.12, 11.01-29.01 и од 04.03-15.04

6=5 за пристигнувања од 04.03. до крај на сезона

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА :

newwaysoftravel Превземи целосна понуда   

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: