Пребарување

Внесете клучни зборови:

Еднодневни екскурзии во Македонија

Попова Кула

Попова Кула

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:
09:00 ч. Поаѓање на групата од паркингот спроти хотел Холидеј Инн во Скопје.
10:30 ч. Пристигнување во Демир Капија. Прошетка низ центарот на градот или посета на винаријата Попова Кула.
11:00 ч. Закројување на лозјата со свештено лице
12:00 ч. Забава со музика во живо и специјално мени (салата, топло предјадење,главно јадење, десерт и 5 чаши на младо вино)
16:00 ч.
 Поаѓање назад кон Скопје.


Цена на аранжманот: 400,00 мкд
Пакет со ручек и дегустација: 1200,00 мкд

термин: 14.02.2020

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 
- Автобуски превоз на дадена релација
- Придружник на патувањето 
 
НАПОМЕНА:
- За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 50 патници.

- За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: