Пребарување

Внесете клучни зборови:

Индивидуални патувања

ПРАЗНИК НА Островот ТЕНЕРИФЕ СО ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР на 01.05.2021

ПРАЗНИК НА Островот ТЕНЕРИФЕ СО 
ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР  на 01.05.2021

Тенерифе е најголемиот од седумте Канарски острови кои се наоѓаат во Атлантскиот Океан. Како и останатите острови од оваа група, овој остров има вулканско потекло.

Климата во Тенерифе е топла во текот на целата година и не претрпува големи промени. Во зима просечната дневна температура изнесува 23 степени, а температурата на водата е 20 степени. Самиот остров е поделен на сув и топол југ и влажен и зелен север.

Одморите на Тенерифе се вистински безвремен хит за љубителите на сонце и бели песоци каде и најпребирливиот истражувач ќе биде задоволен. Овој вулкански остров изобилува со добра забава за сите генерации. Со воведени ниски даноци, полн погодок е за љубителите на шопинг. Поминете еден прекрасен одмор во најубавиот остров на Канарите.

Посетете го Тенерифе!

Побарајте понуда на info@newwaysoftravel.com.mk.

newwaysoftravel Превземи целосна понуда   

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: