Пребарување

Внесете клучни зборови:

Есен 2020

ПРОЛОМ БАЊА

ПРОЛОМ БАЊА

 

 

 

 

23.Октомври (петок)
Состанок на групата рано наутро во 05.00 часот од Кавадарци, 06:30 од Скопје и Куманово во 07:00часот. Поаѓање за Србија преку граничниот премин Табановце со кратки попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Пролом Бања и сместување во Хотел Радан. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, време предвидено за одмор и релаксација во СПА центарот на хотелот. ВечераНоќевање.

24. Октомври (сабота)
Појадок. По појадокот заминување на организиран претпладневен излет со локален туристички водич до локалитетот Ѓавола Варош, мистичен споменик на природата, околу кој се врзани повеќе легенди. Враќање во хотел. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, можност за користење на СПА услугите на хотелот. ВечераНоќевање.

25. Октомври (недела)
Појадок. По појадокот заминување на групата кон Македонија. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Цена на аранжманот: 7.370 денари

Во цената на аранжманот е вклучено:
Превоз со високотуристички автобус
- Сместување во Хотел Радан 3* - 2 ноќевања на база полнпансион (појадок, ручек и вечера)
- Секојдневно користење на Релакс центар: солена соба, парно купатило, сауна, џакузи со термална вода, тепидариум
- Користење на внатрешен базен
- Користење фитнес сала и сала за рекреација (билљард, пинг понг, тенис, пикадо)
- Организиран излет со автобус до Ѓавола Варош, вклучена влезница и локален водич
- Организирана прошетка до црквата Лазарица со локален водич
- Туристичка такса
- Организација, реализација и лиценциран придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

– Задолжително патничко осигурување.

– Индивидуални трошоци