Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2024

Пулија ЛЕТО 2024

Пулија ЛЕТО 2024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пулија – Италија
8 дена / 7 ноќевања


Ден-1 / сабота
Собирање на аеродром за директен лет Софија до Бари со Европска воздушна чартер. Трансфер до историскиот дел на Бари – главниот град на регионот Пуља. Туристичка тура. Слободно време. Поаѓање кон хотелот. Времетраење на трансферот – околу 1 час и 30 минути. Сместување. Вечера. Ноќевање.

Ден-2 / недела
Појадок. Информативен состанок. Слободно време за плажа или можност за дополнителна екскурзија по желба:
· Алберобело (УНЕСКО) – познатата бајковита престолнина на Трули и Локоротондо – еден од стоте најубави мали градови во Италија.

Ден-3 / понеделник
Појадок. Слободно време за плажа или можност за дополнителна екскурзија по желба:
Матера – дел од светското културно наследство, под заштита на УНЕСКО и европска престолнина на културата во 2019 година (заедно со Пловдив).

Ден-4 / вторник
Појадок. Слободно време за плажа или можност за дополнителна екскурзија по желба: · Ostuni и Polignano a Mare – бисерот на Јадранот.

Ден-5 / среда
Појадок. Слободно време за плажа или можност за дополнителна екскурзија по желба: · Мартина Франка – типичниот италијански стар град е прекрасен пример за барокна уметност.

Ден-6 / четврток
Појадок. Слободно време за плажа или можност за дополнителна екскурзија по желба:
Лече – „главниот град“ на специфичниот барок во јужна Италија и Отранто – шармот на полуостровот Саленто.

Ден-7 / петок
Појадок. Слободно време за плажа.

Ден-8 / сабота
Појадок. Трансфер до аеродромот во Бари. Директен лет Бари-Софија со авиокомпанија European Air Charter. Времетраење на трансферот – околу 1 час и 30 минути.


Хотел Danaide Resort 4* / услуга HB+ ( појадок , вечера  + вклучувајќи ¼ l вино и ½ l вода )


       
Дата По лице во двокреветна соба Двајца вoзрастни сo дете 0-1.99 Двајца вoзрастни сo дете 2-14.99
25.05.2024 692 €  1460 €  1881 € 
01.06.2024 692 € 1460 €  1881 € 
08.06.2024 692 € 1460 €  1881 € 
15.06.2024 692 € 1460 €  1881 € 
22.06.2024 719 € 1514 €  1949 € 
29.06.2024 616 € 1308 €  1637 € 
06.07.2024 616 € 1308 €  1637 € 
31.08.2024 724 €  1524 €  1949 € 
07.09.2024 696 €  1469 €  1892 € 
14.09.2024 692 €  1460 €  1881 € 
       

Во цената е вклучено:


Во цената не е вклучено:

Факлултативни екскурзии :


Распоред на летови (предмет на повторна потврда):


Услови за резервација:


Услови за откажување:

// $(".covid19").on('click', function() { // $(".covid19").fadeOut().remove(); // });