Пребарување

Внесете клучни зборови:

Банско - Зима 2020/2021

Регнум 5* - Банско Early booking -30%

Регнум 5* - Банско 
Early booking -30%

Капацитет:  20 Studio, 50 1bedroom, 54 1bedroom Lux, 22 2bedroom
Адреса: област Асаница, 2770 Банско, Бугарија
Локација: Asanica area, Bansko, Bulgaria
Растојание до ски-лифт 500 метри, Година на изградба 2009, Година на последната реконструкција 2013
Хотелски капацитети:
Број на спратови 5, Лифт, Сеф на рецепција (€), Затворен базен 30 ° C (67 m²), Интернет кафе, Анимациски програми, Wi-Fi во фоајето FOC, Продавница, Rent-a-car, Паркинг (FOC), Гаража(€), Ноќен клуб
Храна и пијалоци:
Ресторани 1, барови 1, скара, вегетаријанско мени, услуга во соба
За деца:
Детски забавни програми, Детски базен 30 ° C, Вејбиситер (на барање, €), Детско креветче (FOC), Детска соба (FOC)
Спорт:
Ски и сноуборд , школа за скијање/сноуборд, пинг-понг (€) игра-машини
Грижа за тело:
Wellness центар, Салон за убавина, Фризерски салон, Фитнес, Сауна 2, Парна бања, Солариум, Масажа, Џакузи
Хотелски карактеристики:
Шатл-автобус до ски-лифт, Домашни миленици не е дозволено во хотелот, секојдневно чистење на собите,  промена на постелнина (3-неделно) , промена на крпи (3-неделно), козметички сет за во бања.

REGNUM 5* – Банско
www.regnum.bg
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020 | 25% попуст за резервација и уплата до 29.10.2020
18% попуст за резервација и уплата до 23.11.2020
БОНУСИ : 7=6, 14=12  валидни резервации направени после 24.11.2020 (не важи за период на престој 27.12-02.01.2021)
Цените се за соба за 1 ноќ.  27.12-02.01.2021 21.12-26.12.2020 10.01-28.02.2021 01.12-20.12.2021
на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 03.01-09.01.2021 01.03-17.04.2021
Минимален престој :  5 ноќевања 3 ноќевања 3 ноќевања 3 ноќевања
Едноспален апартман – стандард 2+0                   225 €                     189 €                      152 €                       129 €
Едноспален апартман – делукс 2+2                   239 €                     199 €                       163 €                       140 €
Двоспален апартман – стандард 4+1                   413 €                     321 €                       248 €                       215 €
Прво дете од 0-9.99 год. на доп.легло  Бесплатно 
Второ дете од 0-9.99 год. на доп.легло                       32 €                        23 €                           21 €                           17 €
Доплата за возрасен на доп.легло                       68 €                         47 €                           40 €                           32 €
Доплата за апартман со поглед на планина  6€ за апартман на ден 
Доплата за апартман со балкон  10€ за апартман за целиот престој 
Доплата за апартман со функционална кујна (за готвење)  10€ за апартман на ден 
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
Доплата за користење на Регнум Бања Термал и организиран транспорт : возрасен – 8€, дете 3-9.99 год.- 4€
Дополнителни услови : 
▪ Доплата за  вечера : возрасен – 10€, дете – 5€
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: