Пребарување

Внесете клучни зборови:

Индивидуални патувања

СЕЈШЕЛИ

СЕЈШЕЛИ

Сејшелите се островска држава во Индискиот Океан која се состои од две групи острови: Амирантски и Сејшелски.

Земјата има тропска клима. Просечната температура на водата и воздухот се движат од 24-32 степени во текот на целата година.

На Сејшелите ќе видите вистински луксуз од рајски плажи со тропска вегетација, кристално-чиста вода и разновиден подводен свет.

Посетете ја оваа земја, внесете егзотика во Вашиот живот и уверете се дека постои рај на земјата!

Пакет аранжман ЕУР
1

BERJAYA BEAU VALLON BAY RESORT CASINA 3*, Mahe

14 ноќевања+појадок од 1668
2 THE BRITANNIA HOTEL 3*, Praslin

14 ноќевања+појадок

од 1900
3 CORAL STRAND HOTEL 3,5*, Mahe 14 ноќевања+појадок од 2232
4 CHATEAU ST. CLOUD 3*, La Digue 14 ноќевања+појадок од 2324

И МНОГУ ДРУГИ ХОТЕЛИ...

Цената на пакет аранжманот вклучува:

 - Aвионски превоз Франкфурт-Викторија, Махе-Франкфурт 

 - Трансфер аеродром-хотел-аеродром

 - Хотел по избор

Цената на авионски превоз:

 - Авио билет Скопје-Франкфурт-Скопје изнесува 294eur (цената на авио билетот е променлива во зависност од терминот на патување и расположливоста на слободните места).

Напомена:

 - Плаќањето е во денарска против вредност;

 - Цените се променливи во зависност од термините за патување;

 - Цените се по лице за сместување во двокреветна соба.

 Можност за организирање на факултативни излети:

 - Посета на островите Praslin, Mahe и La Digue.

 - Одлична прилика за љубителите на природата кои можат да видат некои од најретките видови флора и фауна.

 - Кристално чисто тиркизно море и светилиште за морски желки. Не пропуштајте ја посетата до островот на џиновски желки Curieuse на Praslin.

ПАТУВАЊЕТО ГО ОБНОВУВА ДУХОТ!

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: