Пребарување

Внесете клучни зборови:

Крстарења

Турција - Грција 7 ноќи / 8 дена

Турција - Грција 7 ноќи / 8 дена

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Costa Venezia

 

7 ноќи / 8 дена

Турција - Грција

Поаѓање од Истанбул: 08.05.2022

 

Ден

Датум

Дестинација

Пристигнување

Поаѓање

1

08.05

Istanbul (Turkey)

-

-

2

09.05

Istanbul (Turkey)

-

17:00

3

10.05

Izmir (Turkey)

14:00

21:00

4

11.05

Bodrum (Turkey)

10:00

20:00

5

12.05

Mykonos (Greece)

09:00

20:00

6

13.05

Piraeus/Athens (Greece)

09:00

20:00

7

14.05

Cruising

-

-

8

15.05

Istanbul (Turkey)

08:00

-

 

 

BASIC * загарантирани категории

Внатрешна двојна кабина * IV / по лице 349 евра

Прозорец двојна кабина * EV / по лице 529 евра

Балкон двокреветна кабина * BV / по лице 679 евра

3 то и 4 то лице во кабината 250 евра

 

COMFORT * ALL Inclusive

Внатрешна двокреветна кабина / по лице 549 евра

Двокреветна кабина со прозор / по лице 729 евра

Балкон двокреветна кабина / по лице 879 евра

3 то и 4 то лице во кабината 340 евра

 

Пристанишни такси 150 евра

Доплата за еднокреветна кабина +70 %

Деца до 18 години во кабина со двајца возрасни, плаќаат само пристанишни такси!

 

Задолжителен бакшиш што го плаќа патникот во бродот:

За возрасни - 11 евра од ноќ по лице

Деца од 4 до 14 години – 50%

Деца до 4 години не плаќаат

Осигурување Costa Relax Covid -19 / 33 евра (незадолжително доколку патникот има некое друго осигурување на осигурителната компанија што ги покрива последиците од заразување со Ковид)

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

• крстарење според програмата

• сместување во избраната кабина за време на крстарењето на бродот (бања / WC, клима, сеф, фен, ТВ)

• проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна ужина, појадок, ручек, ужина)

• Гала вечера

• Целодневна анимација

• забавна вечерна програма со жива музика

• користење на простор и опрема на бродот (користење на библиотека, фитнес центар, базен, лежалки, крпи, ...)

• театарски претстави

• билети за казино, ноќен клуб, ...

• спортски активности (аеробик, истегнување, танц и слични активности со помош на инструктори во салата, ...)

• дневни активности (игри, лов на изгубеното богатство, квизови, турнири, караоке, курсеви за танцување, тематски забави итн.)

• Пакет пијалок „BRINDIAMO“ вклучен во Comfort кабини (за сите патници во кабината)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

• Бакшиш (такси за услуга)

• Пијалоци на бродот

• Екскурзии на копно

• Третмани во велнес центар и козметички третмани, лични тренинзи со фитнес тренер, спа.

• Услуги на медицинскиот персонал

• Осигурување на Коста

**** Компанијата го задржува правото да ја промени цената без претходна најава.

*** Во случај на откажување до 15 дена пред патувањето, без казна!

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: