Пребарување

Внесете клучни зборови:

# ДОМА СИ Е ДОМА

ХОТЕЛ БИСТРА – МАВРОВО

ХОТЕЛ БИСТРА – МАВРОВО

 

 

 

 

 

Секое годишно време има своја бајковитост во Национален Парк Маврово. Затоа оваа дестинација е совршена и за летните и за зимските периоди. Штом еднаш ќе го посетите Маврово, тоа ќе се всели во вашето срце едноставно како сказна. Живописните села пред вас откриваат планински пејсажи и мистичноста на мијачката култура. Тиe се: Маврови Анови, Маврово, Леуново, Никифорово, Галичник, Ростуше, Гари, Јанче, Тресонче, Битуше и Лазарополе.

Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година.

Хотелот поседува 118 кревети во удобно уредени соби со џакузи кади и тушеви, телефон и ТВ.

Уште едно одлично место. За сите кои сакаат да се освежат имаме одличен базен. Тој е идеален за подобрување на вашата кондиција, за забава или само за освежување на крајот од денот. Уште една можност за релаксација нуди и нашето џакузи.

За сите вас кои сакате спортски активности, ние имаме целосно опремен фитнес клуб за рекреација.

Во хотел Бистра можете максимално да се релаксирате со нашата сауна. Пространата сауна ви е на располагање за одмор, релаксација и разговор, Хотел Бистра располага и со игротека за најмладите гости.

Цените се валидни за период од 15.12.2020- 30.12.2020 ; 16.01-14.02.2021 ; 17.02-2021-15.03.2021

Цените се изразени во евра по соба на ден

Тип на сместување

Ноќевање со

појадок и вечера(HB)

недела-четврток

Ноќевање со

појадок и вечера (HB)

петок и сабота

Еднокреветна стандард соба 1/1

59€

89€

Еднокреветна соба со џакузи 1/1

69€

99€

Двокреветна стандард соба 1/2

84€

127€

Двокреветна соба со џакузи 1/2

104€

147€

Цените се валидни за период од 30.12.2020- 01.01.2021 и од 14.02.2021-16.02.2021

Цените се изразени во евра по соба на ден

Тип на сместување

Ноќевање со

појадок и вечера(HB)

Еднокреветна стандард соба 1/1

115€

Еднокреветна соба со џакузи 1/1

125€

Двокреветна стандард соба 1/2

165€

Двокреветна соба со џакузи 1/2

185€

Цените се валидни за период од 02.01.2021- 15.01.2021

Цените се изразени во евра по соба на ден

Тип на сместување

Ноќевање со

појадок и вечера(HB)

Еднокреветна стандард соба 1/1

89€

Еднокреветна соба со џакузи 1/1

99€

Двокреветна стандард соба 1/2

127€

Двокреветна соба со џакузи 1/2

147€

Цената вклучува:

Долати:

Сместувањето во собите – 14:00h 

Напуштање на собите – 10:00h

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: