Пребарување

Внесете клучни зборови:

# ДОМА СИ Е ДОМА

Хотел Бистра 4 * - Маврово

Хотел Бистра 4 * - Маврово

 

 

 

 

 

 

 

Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година.
Хотелот поседува 118 кревети во удобно уредени соби со џакузи кади и тушеви, телефон и ТВ. Ресторанот нуди голем избор од исклучителни морски специјалитети, голем избор од интернационални специјалитети и традиционални македонски јадења.

 

Есен 2020

- Ноќевање со појадок

Стандард соба

Делукс соба со џакузи

Недела до Четврток

 Еднокреветна соба – 29 € 

 Еднокреветна соба – 39 € 

Двокреветна соба - 50 €

Двокреветна соба - 70 €

Петок – Сабота

Еднокреветна соба – 35 €

Еднокреветна соба – 45 €

Двокреветна соба – 60 €

Двокреветна соба - 80 €

Зима 2020 – 2021

- Ноќевање со појадок и вечера

Цените за период од 15.12.2020 - 30.12.2020 ; 16.01 - 14.02.2021 ; 17.02-2021 - 15.03.2021

Стандард соба

Делукс соба со џакузи

Недела до Четврток

Еднокреветна соба – 59 €

Еднокреветна соба – 69 €

Двокреветна соба - 84 €

Двокреветна соба - 104 €

Петок – Сабота

 Еднокреветна соба – 89 € 

 Еднокреветна соба – 99 € 

 Двокреветна соба – 127 € 

 Двокреветна соба - 147 € 

 

Цени за период 30.12.2020 – 01.01.2021 и 14.02.2021 – 16.02.2021

Стандард соба

Делукс соба со џакузи

 Еднокреветна соба – 115 €  

 Еднокреветна соба – 125 € 

Двокреветна соба - 165 €

Двокреветна соба - 185 €

Цени за период 02.01.2021 – 15.01.2021

Стандард соба

Делукс соба со џакузи

 Еднокреветна соба – 89 € 

Еднокреветна соба – 99 € 

Двокреветна соба - 127 € 

 Двокреветна соба - 147 € 

ЦЕНАТА ВКЛУЧЕВА:

- Туристичка такса и ДДВ

Користење на СПА центар (внатрешен базен, Турска бања и џакузи)

Долати:

· Дете од 0-5,99 години – бесплатно

· Дете 6-12 години 50 % од цената на аранжманот

· Возрасен 12+ год на дополнително лего плаќа 100% од цената

· Доплата за вечера 420 ден.

· Доплата за свечена Новогодишна вечера 40 евра по лице, деца до 6 год бесплатно, деца од 6 до 12 години 20 евра.

Сместувањето во собите по 14:00 часот

Напуштање на собите до 10:00 часот

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: