Пребарување

Внесете клучни зборови:

Банско - Зима 2020/2021

Хотел Гранд Ројал 4* - Банско - Зима 2019/2020

Хотел Гранд Ројал 4* - Банско - Зима 2019/2020

 

 

 

 

 

 

Локација : 300 м од жичарницата

Наоѓајќи се во подножјето на Пирин Планина, овој хотел на своите гости им нуди прекрасен поглед и удобен престој. Располага со лоби бар и камин кој нуди чувство на интимност и топлина, ресторан, детски кат, ски гардеробер. СПА Центар : внатрешен базен со детски сектор, фитнес, финска сауна, парна бања, џакузи, турска бања, спа процедури и масажи.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА – период на престој од 12.01-10.04.2020 : 15% за резервација и уплата до 30.09.2019

10% за резервација и уплата до 30.11.2019 

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 12.01-28.02.2020 | 5=4 за период на престој 01.03-10.04.2020

(се комбинира со попуст за рана резервација)

Попустите и бонусите важат за ноќевање со појадок и полупансион.

Цени по лице за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

27.12-04.01.2020

05.01-11.01.2020

01.12-26.12.2019

11.03-10.04.2020

Вид на сместување

   

12.01-10.03.2020

 

Студио

2+1

                      61,00 €

              39,00 €

                32,00 €

               29,00 €

Едноспален апартман

2+2

                      63,00 €

             41,00 €

                36,00 €

               31,00 €

Двоспален апартман

4+2

                     58,00 €

              37,00 €

                30,00 €

               27,00 €

Доплата за полупансион : возрасен – 10€, дете (3-12.99 год.) – 5€

Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес,

 релакс зона, паркинг, детски кат, ски гардеробер, интернет.

Дополнителни услови : 

 Дете до 2.99 год. – бесплатно

 Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно

 Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

 Дете од 3-12.99 год. на редовно легло во студио – 30% попуст

 Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

 За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете – 40€

 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден