Пребарување

Внесете клучни зборови:

Банско - Зима 2020/2021

Хотел Грин Вуд 4* - Банско - Зима 2019/2020

Хотел Грин Вуд 4* - Банско - Зима 2019/2020

 

 

 

 

 

 

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб

 

Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот. Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација. Располага со двокреветни соби, студија, апартмани. Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, паркинг. СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

БОНУС 3=4 за период на престој 08.03-31.03.2020 

понудата е валидна од недела до четврток

БОНУС : 7=6 (валиден за период на престој 01.12-19.12.2019, 12.01-31.03.2020)
Цените се по лице за 1 ноќ.  01.12-19.12.2019 12.01-29.02.2020 20.12-28.12.2019 29.12-01.01.2020
на база СЕ ВКЛУЧЕНО (all inclusive) 01.03-30.03.2020   02.01-11.01.2020  
Двокреветна соба 2+0 35 € 38 € 49 € 92 €
Студио 2+2 40 € 41 € 51 € 98 €
Едноспален апартман 2+2 43 € 45 € 59 € 105 €
Двоспален апартман 4+2 40 € 38 € 49 € 105 €
Во цената е вклучено : појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци од 11-23 часот, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат,  паркинг, интернет.

Минимален престој : 3 ноќевања во новогодишниот период 

Дете до 5.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло – 20% попуст

Едно дете со 1 возрасен на редовно легло – 20% попуст од цената за двајца

Две деца со 1 возрасен – двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен

Еднокреветна соба – 20% попуст од цената за двајца

За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 40€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА
Повратен билет : 40 € по лице