Пребарување

Внесете клучни зборови:

# ДОМА СИ Е ДОМА

Хотел КОНАК 4* Попова Шапка

Хотел КОНАК 4* Попова Шапка

 

 

 

 

 

Модерен планински објект базиран на традиционален изглед, совршен за Вашиот одмор.

„Конак“ – Попова Шапка е модерен планински објект со традиционален изглед. Сместен на Шар Планина, во скијачкиот центар Попова Шапка на 1760 мнв. Поволната географска положба, релативно блиску до Тетово (18 километри)  и 55 километри од Скопје, главниот град на Република Македонија, го прави достапен да го посетат голем број туристи и во летната и во зимската скијачка сезона. Особено задоволство ќе Ви пружи ентериерот на објектот, комбинација на дрво и камен со камин и отворен поглед на скијачките терени. На платото пред објектот се наоѓа голема тераса која има јужна ориентација и доста погодна за престој во текот на зимската сезона поради големиот број сончеви денови кои се главна одлика на скијачкиот центар Попова Шапка.

 

Цени валидни од 01.10.2020-31.03.2021

 

Период на престој Цена за 1 НП
Октомври 2020 750 ден.
Ноември 2020 800 ден.
Декември 2020 1.200 ден
Јануари 2021 1.300 ден.
Февруари 2021 1.200 ден.
Март 2021 1.200 ден.

 

Дадените цени се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Деца до 5.99 год. со 2 возрасни – бесплатно

Деца од 6-11.99 год. со 2 возрасни – 50% попуст

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: