Пребарување

Внесете клучни зборови:

# ДОМА СИ Е ДОМА

Хотел Макпетрол 3*, Маврово

Хотел Макпетрол 3*, Маврово

 

 

 

 

 

 

 

ЦЕНИ ХОТЕЛ МАКПЕТРОЛ МАВРОВО ЗА СЕЗОНА 2020/21

Сместување во двокреветни соби:

Ноќевање со појадок 27 Евра по лице на ноќ

Полупансион 33 Евра по лице на ноќ

Сместување во апартман:

Ноќевање со појадок 36 Евра по лице на ноќ

Полупансион 42 Евра по лице на ноќ

 

•Цените се по лице на ноќ со вклучен ДДВ и Такса за привремен престој.

• Доплата за користење на еднокреветна соба +30% на горенаведените цени

• Попуст за користење на трето легло во соба (7 и повеќе години) -30% на горенаведените цени

• Доплата за Полн пансион +10 евра по лице за оброк

• Дете до 6 години гратис (не користи посебно легло и оброк)

• Цените не важат за семинари, организирани групи, посебни манифестации, празници и сл.

• Плаќањето се врши во денарска противвредност по среден курс на НБРМ

• Хотелот го задржува правото на промена на цени без предходна најава – освен за резервации обезбедени со договор.

• Горенаведените цени важат за индивидуални гости кои престојуваат најмалку 2 последователни ноќевања.

• При 1 ноќевање на овие цени се пресметува +30%.

• За престој од 6 и повеќе ноќевања се пресметува -10% попуст на дадените цени. Зa вработените во “МАКПЕТРОЛ” АД Скопје, плаќањето ќе може да се изврши и на 6 рати со “ВЕРНА” картичка.

Понуда за Новогодишните празници

• Пакет аранжман со 2 ноќевања и 2 свечени вечери 120 Евра по лице

• Пакет аранжман со 3 ноќевања и 2 свечени вечери 160 Евра по лице

• Дадените цени се по лице за сместување во двокреветна соба

• Условите за деца, користење на еднокреветна соба, трето легло се согласно општите услови од редовниот ценовник

• Секоја дополнителна ноќ се пресметува по редовниот ценовник

• Свечен дочек на Нова Година 30 Евра по лице

• Свечена вечера на 01.01.2021 год. 25 Евра по лицe

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: